Підписано декларацію про підтримку Німеччиною відновлення України після війни

Джерело: Reuters

Міністерства фінансів України та Німеччини у вівторок, 11 червня, підписали спільну Декларацію про наміри зміцнення двостороннього співробітництва для підтримки відновлення України після війни.

“Ми не обмежуємося формою підтримки, яка потрібна Україні для перемоги у війні. Ми хочемо внести свій внесок у те, щоб Україна могла визначити курс майбутнього зростання через свою реконструкцію”, – заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер. 

Він додав, що йдеться не лише про фінансові ресурси, а й про розбудову інституційних можливостей для підтримки приватних компаній в Україні та сприяння інвестиціям.

Міністерство фінансів Німеччини доручило Банку розвитку KfW оцінити доцільність реалізації проєкту з фінансових консультацій для підтримки Мінфіну України.

Проєкт розвитку потенціалу фінансуватиме Міністерство фінансів Німеччини, а KfW контролюватиме впровадження.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.