Підписано декларацію про підтримку Німеччиною відновлення України після війни

Джерело: Reuters

Міністерства фінансів України та Німеччини у вівторок, 11 червня, підписали спільну Декларацію про наміри зміцнення двостороннього співробітництва для підтримки відновлення України після війни.

“Ми не обмежуємося формою підтримки, яка потрібна Україні для перемоги у війні. Ми хочемо внести свій внесок у те, щоб Україна могла визначити курс майбутнього зростання через свою реконструкцію”, – заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер. 

Він додав, що йдеться не лише про фінансові ресурси, а й про розбудову інституційних можливостей для підтримки приватних компаній в Україні та сприяння інвестиціям.

Міністерство фінансів Німеччини доручило Банку розвитку KfW оцінити доцільність реалізації проєкту з фінансових консультацій для підтримки Мінфіну України.

Проєкт розвитку потенціалу фінансуватиме Міністерство фінансів Німеччини, а KfW контролюватиме впровадження.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.