Підробляли документи для «легалізації» за кордоном: викрито мережу підпільних типографій
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Джерело: СБУ
Правоохоронці викрили мережу підпільних типографій, які підробляли документи для “легалізації” за кордоном.
У результаті спецоперації у різних регіонах України затримано дев’ятьох учасників угруповання. Фігуранти пропонували своїм клієнтам підроблені документи для “легалізації” у закордонних країнах, зокрема в Євросоюзі.
Мовиться про фальшиві паспорти, посвідки на тимчасове проживання в ЄС, а також водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію авто.
Вартість таких “послуг” становила від 300 до 700 доларів. Сума залежала від виду та кількості підробок.
Задокументовано, що за добу зловмисники робили до півсотні замовлень.
За даними слідства, злочинна організація діяла на території Київської, Закарпатської, Харківської, Одеської, Сумської та Дніпропетровської областей.
При цьому підпільні типографії були облаштовані в орендованих квартирах та власних помешканнях фігурантів у Харкові та Мукачеві.
Там зловмисники встановили спеціальне комп’ютерне обладнання та принтери для друку на пластикових картках з використанням голографічної плівки. Готову продукцію вони пропонували у спеціально створених телеграм-каналах, а її відправлення замовникам здійснювали через поштові сервіси.
Під час обшуків за місцями перебування фігурантів та у їхніх підпільних цехах виявлено:
- підроблені документи, відбитки печаток та штампів;
- обладнання для виготовлення підробки;
- комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами злочинної діяльності;
- банківські картки, на які надходили кошти від продажу фальшивок.
Наразі всім затриманим повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
- ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів);
- ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
Одному з організаторів, який переховується за кордоном, заочно повідомлено про підозру за такими ж статтями Кримінального кодексу України.
- На Львівщині викрито групу лікарів, які за хабарі виготовляли фальшиві медичні довідки, зокрема для чоловіків, які прагнули ухилитись від мобілізації.
- Посадовиці центру медико-соціальної експертизи, яка за 500 доларів сприяла в отриманні пацієнтами групи інвалідності, повідомлено про підозру.
- У Волинській області двох прикордонників підозрюють у допомозі виїзду ухилянтам за кордон.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.