Підсолоджувач аспартам, який міститься в дієтичній газованій воді, є «можливою» причиною раку

Джерело: Euronews

Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) у складі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) визнало аспартам – підсолоджувач, який міститься в дієтичній газованій воді та незліченній кількості інших продуктів – “можливою” причиною раку.

Аспартам приєднується до категорії з більш ніж 300 іншими “можливими” збудниками раку, включаючи такі речовини, як екстракт алое, мариновані овочі в азійському стилі та столярні роботи.

IARC має дві більш серйозні класифікації, а саме “ймовірно канцерогенний для людини” та “канцерогенний для людини”.

Як куріння тютюну, так і вживання обробленого м’яса занесені до списку “канцерогенів для людини”. Ацетальдегід (від споживання алкогольних напоїв) зазначений як “ймовірно канцерогенний для людини”.

ВООЗ попереджає, що штучні підсолоджувачі, такі як аспартам, не є допоміжним засобом для схуднення, а насправді можуть підвищити ризик діабету, серцевих захворювань і смерті.

Минулого року велике дослідження у Франції відзначило можливий зв’язок між штучними підсолоджувачами та підвищеним ризиком раку. А національні організації охорони здоров’я вже давно попереджають, що безалорійні або низькокалорійні замінники цукру не потрібні та не корисні.

Організація, до складу якої входять Mars Wrigley – провідний світовий виробник шоколаду, жувальної гумки та фруктових кондитерських виробів, а також Coca-Cola, заявила, що має “серйозне занепокоєння щодо перевірки IARC, яка може ввести споживачів в оману”.

Аспартам був схвалений для використання регуляторними органами в багатьох країнах, включаючи Сполучені Штати, Європу та Канаду, дійшовши висновку, що він безпечний для споживання в межах допустимих добових лімітів споживання.

Рекомендації щодо використання підсолоджувача не змінюються, заявила директорка департаменту безпеки харчових продуктів ВООЗ Франческо Бранка.

“Ми не радимо споживачам повністю припинити споживання (аспартаму)”, — сказала вона. “Ми просто радимо трохи поміркованості”.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинилися. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків — фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.

Іспанська асоціація, яка представляє більше 80 газет, подала до суду позов проти компанії Meta, звинувативши її в “недобросовісній конкуренції в сфері онлайн-реклами через порушення правил Європейського Союзу щодо захисту даних”.

За понад півтора року Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами евакуювали вже понад 4 100 постраждалих українців на лікування до клінік Європи.