Після атаки 9 січня у Києві без опалення залишаються близько 300 багатоповерхівок, – Кличко
Джерело: Віталій Кличко/Telegram
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що станом на сьогодні близько 300 багатоповерхових будинків у столиці залишаються без опалення після масованої атаки на місто 9 січня.
За словами Кличка, одразу після ударів без теплопостачання залишалися близько 6 тисяч будинків. Нині кількість таких об’єктів суттєво зменшилася, однак аварійно-відновлювальні роботи тривають. “Комунальники продовжують цілодобово ремонтувати пошкоджену ворогом критичну інфраструктуру”, – зазначив мер.
Водночас він наголосив, що ситуація з енергопостачанням, від якого залежить надання комунальних послуг, залишається складною. За його словами, Київ живе за екстреними графіками відключень електроенергії. “Погодинні графіки не діють. Енергетики теж працюють 24/7, долаючи наслідки надзвичайної ситуації”, – повідомив Кличко.
Мер нагадав, що місто заздалегідь забезпечило об’єкти критичної інфраструктури потужними генераторами та мобільними котельнями. Крім того, до генераторів під’єднують теплові пункти окремих великих багатоповерхових будинків, де відсутні і тепло, і світло вже шосту добу.
За інформацією Кличка, у столиці нині працюють понад 1200 пунктів обігріву для мешканців.
“Ми робимо все, що можемо в цих умовах. Але ситуація дуже складна – і в енергетиці, і з погодними умовами”, – підсумував мер Києва.
- Мер Києва Віталій Кличко заявив, що навколо питання підготовки столиці до зими поширюються маніпуляції та неправда, і наголосив, що міська влада заздалегідь інформувала уряд про ризики для критичної інфраструктури.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.