Після дискваліфікації росіянки американські фігуристи отримали олімпійське золото

Джерело: CNN

Збірна Сполучених Штатів з фігурного катання отримає золоту медаль у своїх командних змаганнях на зимових Олімпійських іграх у Пекіні 2022 року після того, як у понеділок, 29 січня, російську фігуристку Камілу Валієву дискваліфікували на чотири роки через тривалу суперечку щодо допінгу.

У заяві, опублікованій на вебсайті у вівторок, 30 січня, Міжнародний союз ковзанярів (ISU) підтвердив, що результати Валієвої дискваліфіковано.

Дискваліфікація її результатів супроводжувалася переміщенням медалей у командному заліку, де США та Японія піднялися на перше та друге відповідно.

Дату та місце церемонії вручення медалей не визначено, хоча Міжнародний олімпійський комітет (МОК) підтвердив, що в майбутньому організує “офіційну церемонію нагородження олімпійськими медалями” для США, Японії та Канади, яка тоді займала четверте місце.

Довідково: Спортивний арбітражний суд (CAS) у швейцарській Лозанні ухвалив остаточне рішення щодо російської фігуристки Каміли Валієвої у справі про допінг.

Відтак, росіянка Каміла Валієва визнана винною у порушенні антидопінгових правил і отримала чотири роки дискваліфікації, починаючи з 25 грудня 2021 року.

Нагадаємо, на зимових Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні в організмі російської спортсменки виявили заборонені речовини.

Валієву дискваліфікували через вживання триметазидину, що входить до переліку заборонених речовин. Дискваліфікація триватиме до 25 грудня 2025 року.

Команда Валієвої, яка виступала як Олімпійський комітет Росії, фінішувала першою, випередивши США та Японію, проте через скандал медалі так і не було вручено.

У грудні 2022 року комісія Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) заявила, що Валієва не несе “провину через недбалість” у скоєному проступку. Фігуристка також розповіла, що допінг вжила випадково.

Однак рішення РУСАДА оскаржили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародний союз ковзанярів (ISU), і навіть частину рішення оскаржило саме РУСАДА.

Згідно з рішенням, росіянку остаточно позбавлять “золота” в командному турнірі на Олімпіаді-2022 та золотої нагороди чемпіонату Європи-2022. Загалом усі результати російської спортсменки на Іграх у Пекіні анулювали.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.