Після дискваліфікації росіянки американські фігуристи отримали олімпійське золото
Джерело: CNN
Збірна Сполучених Штатів з фігурного катання отримає золоту медаль у своїх командних змаганнях на зимових Олімпійських іграх у Пекіні 2022 року після того, як у понеділок, 29 січня, російську фігуристку Камілу Валієву дискваліфікували на чотири роки через тривалу суперечку щодо допінгу.
У заяві, опублікованій на вебсайті у вівторок, 30 січня, Міжнародний союз ковзанярів (ISU) підтвердив, що результати Валієвої дискваліфіковано.
Дискваліфікація її результатів супроводжувалася переміщенням медалей у командному заліку, де США та Японія піднялися на перше та друге відповідно.
Дату та місце церемонії вручення медалей не визначено, хоча Міжнародний олімпійський комітет (МОК) підтвердив, що в майбутньому організує “офіційну церемонію нагородження олімпійськими медалями” для США, Японії та Канади, яка тоді займала четверте місце.
Довідково: Спортивний арбітражний суд (CAS) у швейцарській Лозанні ухвалив остаточне рішення щодо російської фігуристки Каміли Валієвої у справі про допінг.
Відтак, росіянка Каміла Валієва визнана винною у порушенні антидопінгових правил і отримала чотири роки дискваліфікації, починаючи з 25 грудня 2021 року.
Нагадаємо, на зимових Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні в організмі російської спортсменки виявили заборонені речовини.
Валієву дискваліфікували через вживання триметазидину, що входить до переліку заборонених речовин. Дискваліфікація триватиме до 25 грудня 2025 року.
Команда Валієвої, яка виступала як Олімпійський комітет Росії, фінішувала першою, випередивши США та Японію, проте через скандал медалі так і не було вручено.
У грудні 2022 року комісія Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) заявила, що Валієва не несе “провину через недбалість” у скоєному проступку. Фігуристка також розповіла, що допінг вжила випадково.
Однак рішення РУСАДА оскаржили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародний союз ковзанярів (ISU), і навіть частину рішення оскаржило саме РУСАДА.
Згідно з рішенням, росіянку остаточно позбавлять “золота” в командному турнірі на Олімпіаді-2022 та золотої нагороди чемпіонату Європи-2022. Загалом усі результати російської спортсменки на Іграх у Пекіні анулювали.
- Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вирішило залишити чинними санкції проти Росії через недотримання антидопінгового кодексу.
- Тетяна Навка – російська фігуристка та дружина речника Кремля Дмитра Пєскова – використала для свого льодового шоу пісню “Тримай” української виконавиці Христини Соловій.
- Понад 200 українських спортсменів підписали лист до президента Франції Емманюеля Макрона з вимогою відсторонити російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх, які пройдуть цьогоріч у Парижі.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.