Після останніх санкцій щодо нафти з РФ азійські країни шукають нові джерела постачання
Джерело: Bloomberg
Азійські ринки шукають нових постачальників нафти після того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
Азійські компанії вже на шляху до отримання майже 400 000 барелів нафти щоденно з Північного моря та Казахстану у лютому, свідчать дані відстеження суден та торгівлю. Це виводить постачання на курс 10-місячного максимуму та відроджує торгівлю, якої фактично не було останніми місяцями.
Один з масштабних нафтопереробних заводів Індії почав закуповувати великі обсяги нафти з Західної Африки та США.
Збільшення поставок демонструє наслідки для світового ринку нафти після запроваджених Штатами санкцій, які торкнулись 161 танкера, якими перевозили російську нафту, страховиків, трейдерів та двох великих виробників.
Результатом стало те, що премії за сиру нафту з Близького Сходу зросли, що посилило стимули продавати нафту азійським ринкам.
Санкції США призвели до збільшення запитів на постачання нафти з Саудівської Аравії, Іраку, Кувейту та ОАЕ. Але ці країни зобов’язались дотримуватись обмежень видобутку встановлені ОПЕК. Відтак це обмежить їх здатність реагувати на попит.
Це означає, що Азії доведеться закуповувати нафту з віддаленіших місць. За словами трейдерів, протягом лютого-березня до Азії відправлять близько 11-12 млн барелів нафти північноморських сортів Johan Sverdrup та Forties, а також 8 млн барелів казахської суміші CPC. Це – найвищий показник з квітня 2024 року. Це основні сорти нафти, які зазвичай продають азійським НПЗ замість європейських під час так званих арбітражних вікон.
Аналогічним чином Indian Oil Corp. придбала ще щонайменше 6 млн барелів американської та африканської сирої нафти на додаток до придбаних 10 млн барелів під час минулих тендерів.
Трейдери уважно стежать за тим, що відбувається з російським експортом, зважаючи на те, що минулі заходи проти нафтових танкерів РФ були руйнівними для цих суден.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова назвала “абракадаброю” заяву генсека НАТО Марка Рютте про несерйозність російської делегації на переговорах у Стамбулі та його критику на адресу очільника делегації Володимира Мединського.
15 липня в Україні відзначають День Української Державності. Це свято збігається з Днем Хрещення Руси-України та днем вшанування Київського князя Володимира Великого.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв назвав заяву Дональда Трампа про 50-денний термін для укладання мирної угоди з Україною “декоративним ультиматумом”, який, за його словами, у Москві навіть не помітили.
Розпочалися зйомки нового серіалу від HBO про Гаррі Поттера. Зйомки проходять на студії Warner Bros у британському Лівсдені.
Конгресвумен від штату Джорджія республіканка Марджорі Тейлор Грін розкритикувала план президента США Дональда Трампа щодо пришвидшення постачання озброєння Україні, мовляв, це – порушення передвиборчої обіцянки припинити участь США в іноземних конфліктах.