Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу
Джерело: Reuters.
Президент США Джо Байден після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним сказав президенту Китаю Сі Цзіньпіну “бути обережним”, оскільки Пекін покладається на західні інвестиції, згідно з уривками з інтерв’ю CNN.
“Я сказав: це не погроза. Це спостереження”, – сказав Байден.
“Відколи Росія увійшла в Україну, 600 американських корпорацій пішли з Росії. І ви сказали мені, що ваша економіка залежить від інвестицій з Європи та Сполучених Штатів. І будьте обережні. Будьте обережні”.
Путін і Сі провели два дні переговорів у березні з теплими словами дружби між Китаєм і Росією та спільною критикою Заходу, але жодних ознак дипломатичного прориву щодо України.
Пара також взяла участь у віртуальному саміті на початку цього тижня.
У американсько-китайських відносинах спостерігається підвищена напруженість і песимізм через питання національної безпеки, включаючи Тайвань, війну Росії в Україні, зростаючі заборони США на експорт передових технологій і державну промислову політику Китаю.
Міністр фінансів США Джанет Єллен у суботу продовжує візит до Китаю.
Відповідаючи на запитання, якою була відповідь Сі, Байден сказав: “Він слухав і не… сперечався. І якщо ви помітили, він не втручався в Росію”.
“Тож я думаю, що ми можемо розв’язати це питання”.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.