Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу

Джерело: Reuters.
Президент США Джо Байден після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним сказав президенту Китаю Сі Цзіньпіну “бути обережним”, оскільки Пекін покладається на західні інвестиції, згідно з уривками з інтерв’ю CNN.
“Я сказав: це не погроза. Це спостереження”, – сказав Байден.
“Відколи Росія увійшла в Україну, 600 американських корпорацій пішли з Росії. І ви сказали мені, що ваша економіка залежить від інвестицій з Європи та Сполучених Штатів. І будьте обережні. Будьте обережні”.
Путін і Сі провели два дні переговорів у березні з теплими словами дружби між Китаєм і Росією та спільною критикою Заходу, але жодних ознак дипломатичного прориву щодо України.
Пара також взяла участь у віртуальному саміті на початку цього тижня.
У американсько-китайських відносинах спостерігається підвищена напруженість і песимізм через питання національної безпеки, включаючи Тайвань, війну Росії в Україні, зростаючі заборони США на експорт передових технологій і державну промислову політику Китаю.
Міністр фінансів США Джанет Єллен у суботу продовжує візит до Китаю.
Відповідаючи на запитання, якою була відповідь Сі, Байден сказав: “Він слухав і не… сперечався. І якщо ви помітили, він не втручався в Росію”.
“Тож я думаю, що ми можемо розв’язати це питання”.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.