Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу

Джерело: Reuters.

Президент США Джо Байден після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним сказав президенту Китаю Сі Цзіньпіну “бути обережним”, оскільки Пекін покладається на західні інвестиції, згідно з уривками з інтерв’ю CNN.

“Я сказав: це не погроза. Це спостереження”, – сказав Байден.

“Відколи Росія увійшла в Україну, 600 американських корпорацій пішли з Росії. І ви сказали мені, що ваша економіка залежить від інвестицій з Європи та Сполучених Штатів. І будьте обережні. Будьте обережні”.

Путін і Сі провели два дні переговорів у березні з теплими словами дружби між Китаєм і Росією та спільною критикою Заходу, але жодних ознак дипломатичного прориву щодо України.

Пара також взяла участь у віртуальному саміті на початку цього тижня.

У американсько-китайських відносинах спостерігається підвищена напруженість і песимізм через питання національної безпеки, включаючи Тайвань, війну Росії в Україні, зростаючі заборони США на експорт передових технологій і державну промислову політику Китаю.

Міністр фінансів США Джанет Єллен у суботу продовжує візит до Китаю.

Відповідаючи на запитання, якою була відповідь Сі, Байден сказав: “Він слухав і не… сперечався. І якщо ви помітили, він не втручався в Росію”.

“Тож я думаю, що ми можемо розв’язати це питання”.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.