Пісторіус назвав «капітуляцією» пропозицію поступитися територіями України

Джерело: Борис Пісторіус в інтерв’ю ARD

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

За словами Пісторіуса, Київ очевидно розуміє, що для досягнення стійкого і добросовісного перемир’я, можливо, доведеться відмовитися від певних територій.

Але вони точно не підуть — і не повинні йти — настільки далеко, як це передбачено у пропозиції американського президента, — наголосив міністр, котрий, ймовірно, залишиться на своїй посаді в новому уряді Німеччини. — Україна самостійно могла отримати ще рік тому те, що міститься у цій пропозиції, це рівнозначно капітуляції. Я не бачу в цьому жодної додаткової цінності, — додав Пісторіус.

Додамо, раніше екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес розкритикував мирний план американського президента Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні. Він описав його як “капітуляцію” Києва перед Москвою.

На думку генерала, немає ніяких ознак того, що Кремль зупинить війну поки не досягне своєї цілі – залишити Україну роздробленою державою. Бен Годжес також зауважив, що адміністрація Трампа “немає ніякої поваги до Європи”, її лише цікавить те, щоб континент купував американські товари.

Згодом міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що українська делегація підтвердила свою позицію щодо мирного врегулювання війни під час зустрічі з партнерами в Лондоні. Міністерка також додала, що не буде жодної угоди, яка надасть Росії міцніший фундамент для перегрупування та повернення з більшим насильством.

  • Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
  • Деякі союзники США дуже занепокоєні угодою про припинення російсько-української війни, запропоновану адміністрацією Дональда Трампа.
  • Аналітики та офіційні особи вважають, що угода щодо припинення війни, яку пропонують США, може бути вигідна РФ для послаблення України.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.