Reuters: Україна і Європа висунули свої умови припинення війни, які суперечать плану США

Джерело: Reuters

Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.

Зазначається, що головні пункти у двох пропозиціях відрізняються послідовністю розв’язання територіальних питань, скасування санкцій проти РФ, гарантій безпеки та чисельності української армії.

Пропозиція припинення війни, яку висунули Сполучені Штати, спецпоселень американського президента Стів Віткофф передав європейським союзникам минулого тижня на зустрічі у Парижі. Європейці своєю чергою передали план Україні.

Через тиждень українські та європейські посадовці на зустрічі у Лондоні передали Штатам зустрічний документ з пропозиціями.

Отже, за планом Трампа, Штати офіційно визнають Крим територією РФ і фактично визнають контроль Кремля над українськими територіями, які Росія встигла окупувати за роки війни.

В пропозиції України та Європи навпаки, закликають відкласти обговорення територій допоки не буде встановлено припинення вогню. Також у документі не згадується можливість офіційного визнання українських земель російськими.

Щодо умов гарантій безпеки, то в американській версії Україні пропонують “надійні гарантії безпеки” зусиллями Європи та інших країн, які готові будуть приєднатись. Водночас жодних деталей гарантій немає, але зазначається, що Україна не стане членом НАТО.

В україно-європейській версії документа вказано, що Україна не повинна мати обмежень щодо чисельності своєї армії та розміщення іноземних сил на своїй території. Пропонується надання надійних гарантій безпеки, зокрема від США, на подобі 5 статті НАТО про взаємну оборону.

У санкційному питанні США пропонують скасувати проти РФ всі обмеження, запроваджені від 2014 року.

Україна та європейські союзники пропонують поступове скасування санкцій і лише після того, як буде встановлено режим припинення вогню, а також, що у випадку порушення миру Росією санкції відновлять.

Україна та Європа також пропонують, що Українська держава отримає фінансову компенсацію за збитки, завдані війною, коштом заморожених активів РФ. Натомість у документі США вказано, що Україна отримає компенсацію, але джерело фінансування не описане.

Зауважимо, що про схожий план України писало й видання The Telegraph.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

У п’ятницю, 18 липня, Рада Європейського Союзу з загальних питань офіційно ухвалила 18-й пакет санкцій проти Росії.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Верховна Рада проголосувала за склад уряду новопризначеної прем’єр-міністерки Юлії Свириденко.