Reuters: Україна і Європа висунули свої умови припинення війни, які суперечать плану США

Джерело: Reuters
Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
Зазначається, що головні пункти у двох пропозиціях відрізняються послідовністю розв’язання територіальних питань, скасування санкцій проти РФ, гарантій безпеки та чисельності української армії.
Пропозиція припинення війни, яку висунули Сполучені Штати, спецпоселень американського президента Стів Віткофф передав європейським союзникам минулого тижня на зустрічі у Парижі. Європейці своєю чергою передали план Україні.
Через тиждень українські та європейські посадовці на зустрічі у Лондоні передали Штатам зустрічний документ з пропозиціями.
Отже, за планом Трампа, Штати офіційно визнають Крим територією РФ і фактично визнають контроль Кремля над українськими територіями, які Росія встигла окупувати за роки війни.
В пропозиції України та Європи навпаки, закликають відкласти обговорення територій допоки не буде встановлено припинення вогню. Також у документі не згадується можливість офіційного визнання українських земель російськими.
Щодо умов гарантій безпеки, то в американській версії Україні пропонують “надійні гарантії безпеки” зусиллями Європи та інших країн, які готові будуть приєднатись. Водночас жодних деталей гарантій немає, але зазначається, що Україна не стане членом НАТО.
В україно-європейській версії документа вказано, що Україна не повинна мати обмежень щодо чисельності своєї армії та розміщення іноземних сил на своїй території. Пропонується надання надійних гарантій безпеки, зокрема від США, на подобі 5 статті НАТО про взаємну оборону.
У санкційному питанні США пропонують скасувати проти РФ всі обмеження, запроваджені від 2014 року.
Україна та європейські союзники пропонують поступове скасування санкцій і лише після того, як буде встановлено режим припинення вогню, а також, що у випадку порушення миру Росією санкції відновлять.
Україна та Європа також пропонують, що Українська держава отримає фінансову компенсацію за збитки, завдані війною, коштом заморожених активів РФ. Натомість у документі США вказано, що Україна отримає компенсацію, але джерело фінансування не описане.
Зауважимо, що про схожий план України писало й видання The Telegraph.
- Деякі союзники США дуже занепокоєні угодою про припинення російсько-української війни, запропоновану адміністрацією Дональда Трампа.
- Аналітики та офіційні особи вважають, що угода щодо припинення війни, яку пропонують США, може бути вигідна РФ для послаблення України.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.
8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.
Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.