Південна Африка прагне переконати Росію відновити зернову угоду, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Південно-Африканська Республіка намагається переконати Росію повернутися до переговорів щодо угоди про експорт зерна в Україну, з якої Росія вийшла минулого місяця.

“Ми також наполегливо працюємо над тим, щоб переконати російську сторону розглянути Чорноморську зернову угоду і взаємодіємо з усіма відповідними сторонами, щоб побачити, чи зможемо ми знайти рішення для забезпечення відкриття Чорноморської ініціативи”, — сказала міністерка міжнародних відносин та співробітництва Південно-Африканської Республіки Наледі Пандор. 

Південна Африка не входить до шести африканських країн, яким Путін пообіцяв безкоштовне зерно.

Міністр закордонних справ Японії Хаясі Йосімаса сказав Наледі Пандор, що Японія “висловлює жаль” з приводу припинення Росією зернової ініціативи та сподівається працювати над її відновленням. Обидва міністри підтвердили необхідність для обох країн співпрацювати в питаннях продовольчої безпеки в Африці, повідомили в міністерстві.

Південна Африка зайняла позаблокову позицію щодо війни в Україні, що викликало критику з боку деяких з її найбільших торгових партнерів, включаючи США.

У вівторок, 1 серпня Пандор заявила, що Південна Африка продовжуватиме прагнути припинення війни в Україні. 

“Наша країна залишається позаблоковою в цьому конфлікті, оскільки ми розглядаємо всі війни як війни, у яких ми не повинні ставати на чиюсь сторону”, — сказала вона.

  • Новий банк розвитку NDB, заснований країнами БРІКС, не розглядає нові проєкти в Росії, оскільки працює відповідно до західних обмежень, введених на фінансових ринках і ринках капіталу, заявила його керівниця Ділма Русефф.
  • The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
  • Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.