Південна Корея буде інвестувати у відновлення енергосектору України
Джерело: Міненерго
З початку повномасштабного російського вторгнення Південна Корея надала Україні 10 вантажів гуманітарної допомоги енергетичному сектору. Сеул зацікавлений в інвестиціях у відновленні енергосектору.
За час великої війни країна передала 20 резервних електростанцій і 5 мініекскаваторів. Цю техніку використовують у межах масштабної ремонтної кампанії на енергетичних об’єктах.
Було укладено Меморандум між ПрАТ “Укргідроенерго” і Корейська корпорація водних ресурсів (K-water). Документом передбачається співпраця в експериментальному проєкті з відновлення Каховської ГЕС.
Під час зустрічі міністр енергетики України Герман Галущенко з корейською делегацією на чолі з міністром землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі Рьонгом продемонстрував наслідки російських атак на енергосистему.
Сторони заявили, що зацікавлені у подальшій співпраці у сфері гідроенергетики. Ще Київ і Сеул обговорили співпрацю в ядерній галузі та потенціал співпраці у сфері відновлюваних джерел енергії, як-от вітрової і сонячної енергетики.
Корейський міністр зауважив, що їхні інженерні та конструкторські компанії зацікавлені в інвестиціях у відновлення українського енергосектору.
Ймовірно, незабаром до України приїде міністр торгівлі, промисловості та енергетики Руспубліки Корея. Під час візиту обговорять відновлення українського енергосектору з огляду на необхідність впровадження механізмів децентралізації генерації, а також систем обліку і розумного споживання електроенергії в Україні.
- В “Укренерго” заявили, що енергосистема стабілізувалася після останніх спекотних тижнів серпня, коли компанія була змушена залучати аварійну допомогу з європейських країн. На сьогодні у системі вистачає електроенергії.
- Під час розмови прем’єр-міністр Денис Шмигаль і словацький колега Людовіт Одор обговорили енергосистему України. Вони порушили питання підтримки України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
На залишеній російськими окупантами міні у Чорнобильській зоні підірвалася ще одна Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.
20 червня український журналіст Владислав Єсипенко, котрий понад чотири роки перебував у російському ув’язненні, вийшов на свободу та залишив тимчасово окупований Крим.
22 червня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що в Україні відкрився офіс норвезької компанії-виробника систем ППО NASAMS Kongsberg Defence and Aerospace.
З початку року Сили безпілотних систем Збройних сил України спільно з іншими підрозділами атакували низку об’єктів у глибокому тилу Росії, завдавши втрат росіянам на понад 10 мільярдів доларів, заявив Головнокомандувач ЗС України генерал Олександр Сирський.
Станом на вечір 22 червня рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла двох загиблих жінок у Краматорську.