Південна Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого війною довкілля

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Республіка Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого внаслідок повномасштабної війни довкілля.
На полях СОР28 міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом з міністеркою навколишнього середовища Кореї Хан Хва-Джин підписали відповідний меморандум про співпрацю.
Міністр розповів як Україна вже зараз дбає про відновлення природи, а також про реформи, що впроваджуються у довкіллєвій сфері.
У межах меморандуму країни співпрацюватимуть у питаннях:
- сталого управління водними ресурсами. Україні цікавий досвід створення відповідної державної компанії для ефективного менеджменту. Також важливе застосування сучасних практик у сфері водопідготовки тощо;
- поводження з відходами та переходу до циркулярної економіки. Україні потрібно збудувати 207 нових сміттєпереробних заводів, щоб вирішити накопичені проблеми. Руслан Стрілець запросив колег долучатися і до цього проєкту.
Серед інших нагальних питань співпраці: відновлення українських лісів; збереження та стале використання біорізноманіття та екосистемних послуг; адаптація та пом’якшення наслідків зміни клімату, розробка екологічно чистих технологій тощо.
За словами пані Хан Хва-Джин, Кореї важливо було почути плани з відновлення та саме зеленої відбудови України після війни. Щоб продовжити діалог та посилити співпрацю, сторони домовилися зустрітися вже в Україні.
“Чекаємо найближчим часом колег у Києві, а поки продовжуємо привертати увагу до України та залучати якомога більше союзників на щорічній Конференції ООН зі зміни клімату”, – зазначив Руслан Cтрілець.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу перед депутатами екологічного комітету Європарламенту наголосив, що збитки довкіллю України внаслідок повномасштабної війни РФ – безпрецедентні та глобальні.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.
Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.