Південна Корея перевірить можливе порушення TikTok’ом закону про персональні дані
Джерело: Yonhap
Комісія зі зв’язку Південної Кореї має намір перевірити китайський застосунок для створення і перегляду коротких відео “TikTok” на предмет можливого порушення національного законодавства про захист персональних даних.
Зокрема регулятор підозрює застосунок у тому, що він автоматично вимагає від своїх користувачів отримувати рекламу, а не просить їх згоди на надсилання такого контенту, що передбачено корейським законодавством.
Комісія зі зв’язку припустила, що TikTok може порушувати закон про сприяння використанню інформаційних і комунікаційних мереж та захисту даних, і незабаром розпочне розслідування проти цієї платформи для обміну відео.
“Ми вважаємо, що існує проблема з умовами обслуговування та додатком “TikTok” в отриманні чіткої інформованої згоди від своїх користувачів”, – сказав представник регулятора.
TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, також звинувачують у тому, що він не ділиться повним вмістом своїх умов обслуговування та політики конфіденційності зі своїми користувачами під час їх приєднання до платформи.
Відповідно до корейського законодавства, подібні TikTok застосунки повинні надавати користувачам свободу самим вирішувати, чи отримувати їм маркетинговий або рекламний контент, та отримувати згоду користувачів на розсилку таких повідомлень.
У Південній Кореї порушники цих положень закону можуть бути оштрафовані на суму до 22 280 доларів США.
- Європейська комісія розпочала розслідування щодо впливу соціальних платформ “TikTok”, “YouTube” та Snapchat на психічне здоров’я користувачів.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.