Південна Корея викликала посла РФ на тлі повідомлень про відправку військ КНДР
Джерело: The Guardian
Південна Корея викликала російського посла в Сеулі, щоб висловити “найрішучіший протест” у зв’язку з інформацією про відправлення північнокорейських військ до РФ.
Перший заступник міністра закордонних справ Південної Кореї Кім Хонг Кюн заявив російському представнику Георгію Зінов’єву, що участь північнокорейських військ у війні порушує резолюції ООН.
“Ми рішуче засуджуємо незаконне військове співробітництво Північної Кореї, включаючи направлення військ до Росії”, – сказав Кім, додавши, що розгортання є вагомою загрозою безпеці Південної Кореї та інших країн.
Своєю чергою, Північна Корея так і не прокоментувала інформацію про відправку військ до Росії.
Нагадаємо, що сьогодні заступник радника з національної безпеки Південної Кореї Кім Те Хьо заявив, що вони поступово вживатимуть контрзаходів відповідно до рівня військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.
- За даними ЗМІ, половину снарядів, які РФ застосовує у війні проти України, вона отримує з Північної Кореї. Мовиться про близько 3 000 000 снарядів на рік.
- Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро під час конференції у Києві заявив, що залучення військ Північної Кореї для вторгнення Росії в Україну було б серйозною ескалацією війни.
- Американський канал CNN оприлюднив кадри того, що КНДР відправила 1500 солдатів до Росії на військовий вишкіл, що підтверджує дані розвідки Південної Кореї (NIS).
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.