Південна Корея викликала російського посла через угоду РФ з КНДР

Джерело: Reuters

МЗС Південної Кореї повідомило, що викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю, підписаного в Пхеньяні цього тижня.

Перший заступник міністра закордонних справ Кім Хонг Кюн передав позицію Сеула щодо пакту та військової співпраці між Росією та Північною Кореєю Георгію Зінов’єву, високопоставленому російському представнику в Сеулі, повідомило міністерство.

Кім Хонг Кюн сказав Зінов’єву, що військова підтримка Росією Північної Кореї шкодить безпеці Південної Кореї та неминуче матиме “негативний вплив” на відносини між Сеулом і Москвою. Він також закликав Росію “діяти відповідально”.

Своєю чергою Зінов’єв заявив, що спроби налякати Росію – неприйнятні.

“Посол сказав, що співпраця між Росією та Північною Кореєю не спрямована проти третьої країни”, — повідомили в російському посольстві після вилику Зінов’єва.

Раніше міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл і державний секретар США Ентоні Блінкен засудили договір як серйозну загрозу регіональному миру та стабільності.

Чо Те Юл та Блінкен провели телефонну розмову напередодні, 20 червня, під час якої також обговорили способи реагування на саміт між Путіним і Кім Чен Ином і домовилися уважно стежити за ситуацією.

Блінкен сказав, що Сполучені Штати підтримують відповіді Південної Кореї на загрози безпеці. Згідно з угодою Москва і Пхеньян заявили, що кожна країна надасть негайну військову допомогу, якщо одна з них зіткнеться зі збройною агресією.

Чо також заявив, що будь-яка співпраця з метою посилення військового потенціалу Північної Кореї є явним порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.

Південнокорейський міністр також розмовляв телефоном з міністром закордонних справ Японії Йоко Камікава, і обидва висловили серйозну стурбованість угодою між Москвою та Пхеньяном.

Радник президента Південної Кореї з національної безпеки Чанг Хо Джін заявив у четвер, що Сеул розгляне можливість постачання зброї Україні у відповідь на знакову угоду.

Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).