Північна Корея маскує секретну ядерну базу під гольф-поле – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Глава Північної Кореї Кім Чен Ин обладнав у Пхеньяні пусковий комплекс для ядерних ракет. Секретну базу збудували на місці зимового палацу, знесеного у 2024 році, замаскувавши під поле для гольфу.

Нові супутникові зображення свідчать, що раніше розташований на цьому місці зимовий палац, відомий як резиденція Рьокпо, був знесений та замінений низкою нових споруд, доріг і гольф-полів.

Раніше комплекс був розташований в лісистій долині за 30 км на південний схід від столиці. Але після зносу на території почали будувати нові структури, включаючи гольф-поля, які, на перший погляд, здаються звичайними.

При детальному аналізі зображень можна знайти докази, що це місце пристосували для розгортання пускових установок та ракет. Поле має бетонну основу. Його збудували у червні, а потім покрили тонким шаром ґрунту, на якому виростили газон. Трава прижилася, і територія стала нагадувати звичайне гольф-поле. Експерти з Центру дослідження проблем нерозповсюдження ядерної зброї імені Джеймса Мартіна зазначили, що саме такі бетонні майданчики використовуються для запуску балістичних  ракет великої дальності.

Нещодавно побудовані дороги на території достатньо широкі для транспортних засобів, що переміщують ракети Hwasong-19, здатні запускати міжконтинентальні ракети з дальністю понад 14 966 км, що ставить під загрозу весь північноамериканський та європейський континенти. Одна з нових будівель висотою 36 метрів, ймовірно, використовуватиметься для зберігання ракет у вертикальному положенні. За цією спорудою знаходиться ще одна споруда, яка була засипана землею для більшого захисту та маскування. Воно містить чотири пускові установки.

Цей об’єкт, що отримав статус гольф-поля, може бути використаний для ракет коротшої дальності, але його розміри та висота будівель підтверджують, що основною метою є підтримка запуску більш потужних ракетних систем. Аналіз показав, що сховані в землі споруди можуть приховувати до чотирьох пускових установок.

10 березня Північна Корея здійснила пуски балістичних ракет у бік Жовтого моря на фоні початку спільних навчань Freedom Shield Південної Кореї та США. У Пхеньяні назвали ці маневри “агресивною та конфронтаційною репетицією війни”. Минулого тижня КНДР звинуватила США у “політичних та військових провокаціях”у зв’язку з візитом авіаносця американських ВМС до південнокорейського порту Пусан.

13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.

За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.

У Херсоні внаслідок атаки російського дрона 12 квітня загинув волонтер БФ “Справжні” Олег Сальник.