Північна Корея нещодавно надала Росії партію зброї, – Білий дім

Джерело: Reuters

13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.

“Ми засуджуємо КНДР за надання Росії цього військового обладнання, яке буде використовуватися для нападу на українські міста, вбивства українських мирних жителів і продовження незаконної війни Росії”, – заявив у п’ятницю речник Білого дому Джон Кірбі.

Білий дім показав серію супутникових знімків, які, за їх словами, вказують на те, що вантаж зі складу боєприпасів у Північній Кореї був завантажений на корабель під російським прапором, а потім доставлений залізницею на склад поблизу південно-західного кордону Росії. Постачання відбулося між 7 вересня і 1 жовтня.

“Це розширення військового партнерства між КНДР і Росією, включаючи будь-які передачі технологій з Росії до КНДР, підриває регіональну стабільність і глобальний режим нерозповсюдження”, — додав Кірбі.

США заявляють, що продовжуватимуть застосовувати санкції, викривати передбачувані угоди зі зброєю та доводити в ООН, що ці дії порушують резолюції Ради безпеки.

“Ми не дозволимо КНДР таємно допомагати російській військовій машині. І світ повинен знати про підтримку, яку Росія знову може надати КНДР у відповідь”, – сказав Кірбі.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.