Північна Корея продовжує постачати озброєння в Росію – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
Зокрема на знімках порту “Наджин” можна побачити постійний потік кораблів на об’єкті, сотні транспортних контейнерів, які завантажуються та розвантажуються, залізничні вагони, готові транспортувати вантажі.
Як зауважили у виданні, активність у порту зросла з початку жовтня, коли США звинуватили Північну Корею у постачаннях боєприпасів РФ.
Білий дім оприлюднив кадри, які, за його інформацією, підтверджують, що зброю пізніше доставили за тисячі кілометрів на склад у російському місті Тихорецьк для використання у війні проти України. США та Південна Корея переконані, що Пхеньян передав Росії сотні тисяч артилерійських снарядів.
Знімки, зроблені 9 грудня, показують російський контейнеровоз “Ангара”, який перебуває під санкціями США, у порту “Наджин”. Контейнери очікують завантаження на сусідньому причалі.
“Супутникові знімки показують, що рейси вантажних суден між “Наджином” (Північна Корея) та Дунаєм (Росія) безперервно тривають, попри додаткові санкції США та велику кількість звітів про цю діяльність впродовж останніх місяців”, – прокоментував аналітик програми Open Nuclear Network у Відні Джеу Шин.
У листопаді Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила, що з серпня КНДР здійснила до Росії близько 10 поставок зброї.
За словами експерта з озброєння Йоста Оліманса, він ідентифікував чотири типи боєприпасів, які були частиною останніх поставок Пхеньяна в Москву. Зокрема було відправлено 120-міліметрові міномети, 122-міліметрові та 152-міліметрові артилерійські снаряди та 122-міліметрові ракети.
- Кім Чен Ин розпочинає найбільше скорочення посольств Північної Кореї, ймовірно, роблячи ставку на більшу вигоду від збройових угод із Кремлем, аніж через контрабанду, для якої залучалися диппредставництва. Аналітики зазначають, що Росія могла витратити мільярди доларів на закупівлю північнокорейських боєприпасів.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.
Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.
Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.