Північна Корея продовжує постачати озброєння в Росію – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
Зокрема на знімках порту “Наджин” можна побачити постійний потік кораблів на об’єкті, сотні транспортних контейнерів, які завантажуються та розвантажуються, залізничні вагони, готові транспортувати вантажі.
Як зауважили у виданні, активність у порту зросла з початку жовтня, коли США звинуватили Північну Корею у постачаннях боєприпасів РФ.
Білий дім оприлюднив кадри, які, за його інформацією, підтверджують, що зброю пізніше доставили за тисячі кілометрів на склад у російському місті Тихорецьк для використання у війні проти України. США та Південна Корея переконані, що Пхеньян передав Росії сотні тисяч артилерійських снарядів.
Знімки, зроблені 9 грудня, показують російський контейнеровоз “Ангара”, який перебуває під санкціями США, у порту “Наджин”. Контейнери очікують завантаження на сусідньому причалі.
“Супутникові знімки показують, що рейси вантажних суден між “Наджином” (Північна Корея) та Дунаєм (Росія) безперервно тривають, попри додаткові санкції США та велику кількість звітів про цю діяльність впродовж останніх місяців”, – прокоментував аналітик програми Open Nuclear Network у Відні Джеу Шин.
У листопаді Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила, що з серпня КНДР здійснила до Росії близько 10 поставок зброї.
За словами експерта з озброєння Йоста Оліманса, він ідентифікував чотири типи боєприпасів, які були частиною останніх поставок Пхеньяна в Москву. Зокрема було відправлено 120-міліметрові міномети, 122-міліметрові та 152-міліметрові артилерійські снаряди та 122-міліметрові ракети.
- Кім Чен Ин розпочинає найбільше скорочення посольств Північної Кореї, ймовірно, роблячи ставку на більшу вигоду від збройових угод із Кремлем, аніж через контрабанду, для якої залучалися диппредставництва. Аналітики зазначають, що Росія могла витратити мільярди доларів на закупівлю північнокорейських боєприпасів.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.