Північна Корея продовжує постачати озброєння в Росію – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.

Зокрема на знімках порту “Наджин” можна побачити постійний потік кораблів на об’єкті, сотні транспортних контейнерів, які завантажуються та розвантажуються, залізничні вагони, готові транспортувати вантажі.

Як зауважили у виданні, активність у порту зросла з початку жовтня, коли США звинуватили Північну Корею у постачаннях боєприпасів РФ.

Білий дім оприлюднив кадри, які, за його інформацією, підтверджують, що зброю пізніше доставили за тисячі кілометрів на склад у російському місті Тихорецьк для використання у війні проти України. США та Південна Корея переконані, що Пхеньян передав Росії сотні тисяч артилерійських снарядів.

Знімки, зроблені 9 грудня, показують російський контейнеровоз “Ангара”, який перебуває під санкціями США, у порту “Наджин”. Контейнери очікують завантаження на сусідньому причалі.

“Супутникові знімки показують, що рейси вантажних суден між “Наджином” (Північна Корея) та Дунаєм (Росія) безперервно тривають, попри додаткові санкції США та велику кількість звітів про цю діяльність впродовж останніх місяців”, – прокоментував аналітик програми Open Nuclear Network у Відні Джеу Шин.

У листопаді Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила, що з серпня КНДР здійснила до Росії близько 10 поставок зброї.

За словами експерта з озброєння Йоста Оліманса, він ідентифікував чотири типи боєприпасів, які були частиною останніх поставок Пхеньяна в Москву. Зокрема було відправлено 120-міліметрові міномети, 122-міліметрові та 152-міліметрові артилерійські снаряди та 122-міліметрові ракети.

21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.

Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.

21 листопада Україна відзначає як День Гідности та Свободи, згадуючи дві доленосні події. Цього дня розбіжністю у 9 років розпочалися Помаранчева революція та Революція Гідности. 

У бюджет заклали 190 млн гривень на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців.

Лінія фронту в Україні “менш стабільна, ніж будь-коли з перших днів повномасштабного вторгнення”, заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі.