Північнокорейські хакери атакували МЗС Росії
Джерело: звіт Genians
Хакерське угруповання Konni, пов’язане з підконтрольною Північній Кореї Kimsuky, провело кілька кібератак на російські держустанови, свідчить звіт південнокорейської компанії Genians.
Згідно з даними організації, з 2021 року хакери атакували міністерство закордонних справ РФ та російське посольство в Індонезії. Зокрема, у січні 2022 року члени угруповання розіслали російським дипломатам фішингові листи з новорічними привітаннями, намагаючись заразити їхні пристрої шкідливим програмним забезпеченням.
В інших випадках темою для листів використовували перевірку податкових декларацій, стипендії для північнокорейських студентів та фінансові питання. Після запуску доданого до листа файла хакери отримували повний контроль над пристроями постраждалих.
Після повномасштабного вторгнення Росії до України КНДР підтримала агресію Москви. З серпня 2023 року до січня 2024-го Росія отримала від Північної Кореї близько 1,6 млн артилерійських снарядів, підрахували в Аналітичному центрі оборонних досліджень. У відповідь на це Росія почала постачати КНДР танки, літаки та технології для програми супутників-шпигунів.
Раніше ми повідомляли, що північнокорейські хакери провели масштабну кампанію кібершпигунства з метою викрасти військові таємниці інших держав для підтримки програми створення своєї ядерної зброї.
З такою заявою спільно виступили США, Велика Британія та Південна Корея.
Хакерів КНДР, яких охрестили Anadriel або APT45, імовірно є частиною розвідувального агенства Північної Кореї, відомого як Головне бюро розвідки, яке перебуває під санкціями США з 2015 року.
- В офісі президента Південної Кореї Юн Сок Йоля підтвердили, що Північна Корея зламала особисту електронну пошту помічника президента.
- Згідно з уривками неопублікованого звіту ООН, спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї на суму 3 мільярди доларів, здійснені в цілях розвитку ядерної зброї КНДР.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.