Експерти ООН розслідують 58 кібератак з боку Північної Кореї на суму $3 млрд

Джерело: Reuters

Згідно з уривками неопублікованого звіту ООН, спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї на суму 3 мільярди доларів, які були здійсненні в цілях розвитку ядерної зброї КНДР.

“Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) продовжує нехтувати санкціями Ради Безпеки. Вони розробляли ядерну зброю та виробляли ядерні матеріали, що розщеплюються, хоча останнє відоме ядерне випробування було проведено у 2017 році”, – повідомила група незалежних спостерігачів за санкціями комітету Ради Безпеки.

Рада безпеки тривалий час забороняла Північній Кореї проводити ядерні випробування та запускати балістичні ракети. З 2006 року КНДР перебуває під санкціями ООН, які Рада неодноразово посилювала, намагаючись припинити фінансування розробки нею зброї масового знищення (ЗМЗ).

“Комісія розслідує 58 підозрюваних кібератак КНДР на компанії, пов’язані з криптовалютою, у період з 2017 по 2023 роки, вартістю приблизно 3 мільярди доларів США, які, як повідомляється, допомагають фінансувати розробку зброї масового знищення КНДР”, – йдеться у звіті.

Північна Корея не прокоментувала звіт спостерігачів за санкціями. Раніше вони заперечували звинувачення в хакерських чи інших кібератаках.

За словами дипломатів, звіт ООН має бути оприлюднений пізніше цього місяця або на початку наступного.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

За даними ЗМІ вже у квітні в Україні відкриються магазини іспанського бренду Zara, які не працювали від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.