Експерти ООН розслідують 58 кібератак з боку Північної Кореї на суму $3 млрд
Джерело: Reuters
Згідно з уривками неопублікованого звіту ООН, спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї на суму 3 мільярди доларів, які були здійсненні в цілях розвитку ядерної зброї КНДР.
“Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) продовжує нехтувати санкціями Ради Безпеки. Вони розробляли ядерну зброю та виробляли ядерні матеріали, що розщеплюються, хоча останнє відоме ядерне випробування було проведено у 2017 році”, – повідомила група незалежних спостерігачів за санкціями комітету Ради Безпеки.
Рада безпеки тривалий час забороняла Північній Кореї проводити ядерні випробування та запускати балістичні ракети. З 2006 року КНДР перебуває під санкціями ООН, які Рада неодноразово посилювала, намагаючись припинити фінансування розробки нею зброї масового знищення (ЗМЗ).
“Комісія розслідує 58 підозрюваних кібератак КНДР на компанії, пов’язані з криптовалютою, у період з 2017 по 2023 роки, вартістю приблизно 3 мільярди доларів США, які, як повідомляється, допомагають фінансувати розробку зброї масового знищення КНДР”, – йдеться у звіті.
Північна Корея не прокоментувала звіт спостерігачів за санкціями. Раніше вони заперечували звинувачення в хакерських чи інших кібератаках.
За словами дипломатів, звіт ООН має бути оприлюднений пізніше цього місяця або на початку наступного.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
- Група хакерів із Північної Кореї протягом п’яти місяців 2022 року непомітно зламувала комп’ютерні мережі великого російського розробника ракет. Після цього уряд КНДР оголошував про зміни у своїй забороненій програмі балістичних ракет. Утім, через нестачу даних, стверджувати, що це пов’язано зі зламом, не можна.
3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.
З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.