Північнокорейські хакери майже пів року зламували мережі найбільшого російського виробника ракет — Reuters
Джерело: Reuters.
Група хакерів із Північної Кореї протягом п’яти місяців 2022 року непомітно зламувала комп’ютерні мережі великого російського розробника ракет. Після цього уряд КНДР оголошував про зміни у своїй забороненій програмі балістичних ракет. Утім, через нестачу даних, стверджувати, що це пов’язано зі зламом, не можна.
Видання заявило, що група, пов’язана з північнокорейською владою, таємно встановлювала приховані цифрові входи до систем НУО машинобудування, ракетного конструкторського бюро, розташованого в Реутові (місто на околицях Москви). Це угруповання ще називають ScarCruft і Lazarus.
Reuters не визначило, чи були отримані дані під час зламу. Утім, інцидент засвідчив, що Північна Корея націлюється і на своїх союзників, таких як Росія, намагаючись придбати критично важливі технології.
Хакери зламували комп’ютерні мережі приблизно з кінця 2021 року і до травня 2022 року. У цей період російські ІТ-інженери виявили активність хакерів. Угруповання могло читати поштовий трафік, перемикатися між мережами та витягувати дані.
Щодо зламу стало відомо невдовзі після липневої поїздки до Пхеньяну міністра оборони Росії Сергія Шойгу – на 70-ті роковини Корейської війни. Тоді – вперше після розпаду Радянського Союзу 1991 року – глава Міноборони РФ прибув до КНДР .
“Ці результати дають рідкісне уявлення про таємні кібероперації, які традиційно залишаються прихованими від суспільної уваги або котрі просто не виявляють їх жертви”, – сказав Том Хегеля, дослідник безпеки з американської компанії SentinelOne, що спеціалізується на кібербезпеці.
- Верховний лідер КНДР Кім Чен Ин супроводжував міністра оборони РФ Сергій Шойгу на оборонній виставці та представив йому заборонені балістичні ракети.
У Києві 23 січня відбудеться благодійний перформанс SOUL. У ньому візьмуть участь український художник Анатолій Криволап та українсько-американська мисткиня Марина Мазепа, відома у світі своїм мистецтвом руху.
Компанія Coca-Cola значно знизила свої “добровільні екологічні цілі” щодо використання перероблених матеріалів.
Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №560, яка стосується родичів зниклих безвісти.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
З 6 лютого Укрзалізниця запустить два нові нічні поїзди – “Рахів – Київ” та “Солотвино – Київ”.