Північнокорейські хакери майже пів року зламували мережі найбільшого російського виробника ракет — Reuters
Джерело: Reuters.
Група хакерів із Північної Кореї протягом п’яти місяців 2022 року непомітно зламувала комп’ютерні мережі великого російського розробника ракет. Після цього уряд КНДР оголошував про зміни у своїй забороненій програмі балістичних ракет. Утім, через нестачу даних, стверджувати, що це пов’язано зі зламом, не можна.
Видання заявило, що група, пов’язана з північнокорейською владою, таємно встановлювала приховані цифрові входи до систем НУО машинобудування, ракетного конструкторського бюро, розташованого в Реутові (місто на околицях Москви). Це угруповання ще називають ScarCruft і Lazarus.
Reuters не визначило, чи були отримані дані під час зламу. Утім, інцидент засвідчив, що Північна Корея націлюється і на своїх союзників, таких як Росія, намагаючись придбати критично важливі технології.
Хакери зламували комп’ютерні мережі приблизно з кінця 2021 року і до травня 2022 року. У цей період російські ІТ-інженери виявили активність хакерів. Угруповання могло читати поштовий трафік, перемикатися між мережами та витягувати дані.
Щодо зламу стало відомо невдовзі після липневої поїздки до Пхеньяну міністра оборони Росії Сергія Шойгу – на 70-ті роковини Корейської війни. Тоді – вперше після розпаду Радянського Союзу 1991 року – глава Міноборони РФ прибув до КНДР .
“Ці результати дають рідкісне уявлення про таємні кібероперації, які традиційно залишаються прихованими від суспільної уваги або котрі просто не виявляють їх жертви”, – сказав Том Хегеля, дослідник безпеки з американської компанії SentinelOne, що спеціалізується на кібербезпеці.
- Верховний лідер КНДР Кім Чен Ин супроводжував міністра оборони РФ Сергій Шойгу на оборонній виставці та представив йому заборонені балістичні ракети.
У Києві у межах безпекових навчань буде встановлено більше блокпостів.
У Бєлгородській області (РФ) завдано удару по ворожому угрупованню військ.
Посольство США в Києві попередило про високу ймовірність масованої повітряної атаки по Україні у середу, 20 листопада.
Президент США Джо Байден погодився передати Україні протипіхотні міни, щоб уповільнити просування військ РФ, які останніми місяцями активізувались на сході.
Триває 1001-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 724 тисяч осіб.