План реформи ООН прийняли попри спротив Росії

Джерело: DW

На саміті в Нью-Йорку затвердили розроблений під керівництвом Німеччини Пакт в ім’я майбутнього. РФ спробувала зірвати ухвалення документа.

На початку церемонії затвердження плану реформи ООН заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Вершинін поза планом заявив про необхідність внести додаткові зміни до тексту заздалегідь узгодженого документа.

Тим самим він поставив під питання формальне затвердження документа всіма 193 країнами, яке передбачалося здійснити без голосування.

Після цього представник Конго вніс так зване клопотання про нерозгляд і 143 країни проголосували за те, щоб не розглядати запит РФ і відхилити його. Проти, окрім Росії, виступили Білорусь, Нікарагуа, Північна Корея та Сирія.

План реформи ООН включає наміри реформувати Раду безпеки ООН, домогтися створення світу, вільного від ядерної зброї, а також зміцнити сталий розвиток, міжнародну безпеку і співпрацю в галузі науки, технологій та інновацій. Дискусії щодо пунктів документа велися з початку 2024 року.

Додамо, раніше стало відомо, що Організація Об’єднаних Націй (ООН) не володіє інструментами або повноваженнями, щоб змусити РФ дотримуватись норм міжнародного права, заявив голова Генеральної Асамблеї ООН Денніс Френсіс на пресконференції в Нью-Йорку.

Довідка. Саміт майбутнього у Нью-Йорку триває 22-23 вересня. На ньому передбачається вжити заходів, здатних зробити ООН більш ефективною, і реформувати її створені багато десятиліть тому інститути, включаючи Раду Безпеки ООН.

Ключовим документом при цьому є Пакт в ім’я майбутнього, розроблений за посередництва Німеччини та Намібії. Він включає теми сталого розвитку, міжнародної безпеки, співробітництва в галузі науки, технологій та інновацій, проблем молоді та майбутніх поколінь, а також трансформації глобального управління. Дискусії щодо пунктів документа велися з початку 2024 року.

Напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України, заявив міністр закордонних справ країни Андрій Сибіга, посилаючись на інформацію від української розвідки. Мова про відкриті розподільні пристрої АЕС та підстанції передачі, які необхідні для безпечної роботи атомної енергетики, пояснив він.

Днями ситуація довкола Вугледара суттєво погіршилася, адже відмова від ротації 72 ОМБр змусила керівництво ввести допоміжні резерви з сил ТрО, котрі не змогли впоратися з натиском ворога, повідомляють аналітики.

Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький провів зустріч із Заступницею міністра культурної спадщини Канади Ізабель Монду, під час якої обговорили важливі питання двосторонньої співпраці. Особливу увагу було приділено боротьбі з дезінформацією, зокрема протидії впливу російської пропаганди через кіноіндустрію.

Прокуратура розпочала провадження за фактом обстрілу російськими військами по житловому будинку у Харкові.

На саміті в Нью-Йорку затвердили розроблений під керівництвом Німеччини Пакт в ім’я майбутнього. РФ спробувала зірвати ухвалення документа.