План ЄС щодо 20 млрд євро військової допомоги Україні наштовхується на опір, – Reuters
Джерело: Reuters
План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.
Жозеп Боррель, верховний представник ЄС із зовнішньої політики, запропонував у липні, щоб блок створив фонд з обсягом до 5 мільярдів євро на рік протягом чотирьох років у межах ширших зобов’язань Заходу щодо безпеки, щоб підтримати Україну.
Але поки міністри оборони ЄС готуються обговорити план, деякі дипломати зазначають, що багато країн, в тому числі Німеччина, висловили застереження щодо виділення таких великих сум на кілька років вперед.
“Наразі я не збираюся оголошувати його [план] мертвим. Але, звісно, завжди можна внести покращення. У Німеччини було багато питань… і це справедливо. Ми говоримо про великі гроші”, — сказав у п’ятницю, 10 листопада, високопоставлений дипломат ЄС на умовах анонімності.
Уряди ЄС підкреслили, що довгострокова військова допомога ЄС повинна узгоджуватися з пакетами заходів безпеки, які окремі країни ЄС обговорюють з Україною, що ускладнює домовленість, поки ці переговори тривають.
Троє дипломатів припустили, що ЄС, можливо, вирішить виконувати свої зобов’язання рік за роком, а не підписувати допомогу на більшу суму на чотири роки.
- Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.