План ЄС щодо 20 млрд євро військової допомоги Україні наштовхується на опір, – Reuters

Джерело: Reuters

План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.

Жозеп Боррель, верховний представник ЄС із зовнішньої політики, запропонував у липні, щоб блок створив фонд з обсягом до 5 мільярдів євро на рік протягом чотирьох років у межах ширших зобов’язань Заходу щодо безпеки, щоб підтримати Україну.

Але поки міністри оборони ЄС готуються обговорити план, деякі дипломати зазначають, що багато країн, в тому числі Німеччина, висловили застереження щодо виділення таких великих сум на кілька років вперед.

“Наразі я не збираюся оголошувати його [план] мертвим. Але, звісно, ​​завжди можна внести покращення. У Німеччини було багато питань… і це справедливо. Ми говоримо про великі гроші”, — сказав у п’ятницю, 10 листопада, високопоставлений дипломат ЄС на умовах анонімності.

Уряди ЄС підкреслили, що довгострокова військова допомога ЄС повинна узгоджуватися з пакетами заходів безпеки, які окремі країни ЄС обговорюють з Україною, що ускладнює домовленість, поки ці переговори тривають.

Троє дипломатів припустили, що ЄС, можливо, вирішить виконувати свої зобов’язання рік за роком, а не підписувати допомогу на більшу суму на чотири роки.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.