План ЄС щодо 20 млрд євро військової допомоги Україні наштовхується на опір, – Reuters

Джерело: Reuters

План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.

Жозеп Боррель, верховний представник ЄС із зовнішньої політики, запропонував у липні, щоб блок створив фонд з обсягом до 5 мільярдів євро на рік протягом чотирьох років у межах ширших зобов’язань Заходу щодо безпеки, щоб підтримати Україну.

Але поки міністри оборони ЄС готуються обговорити план, деякі дипломати зазначають, що багато країн, в тому числі Німеччина, висловили застереження щодо виділення таких великих сум на кілька років вперед.

“Наразі я не збираюся оголошувати його [план] мертвим. Але, звісно, ​​завжди можна внести покращення. У Німеччини було багато питань… і це справедливо. Ми говоримо про великі гроші”, — сказав у п’ятницю, 10 листопада, високопоставлений дипломат ЄС на умовах анонімності.

Уряди ЄС підкреслили, що довгострокова військова допомога ЄС повинна узгоджуватися з пакетами заходів безпеки, які окремі країни ЄС обговорюють з Україною, що ускладнює домовленість, поки ці переговори тривають.

Троє дипломатів припустили, що ЄС, можливо, вирішить виконувати свої зобов’язання рік за роком, а не підписувати допомогу на більшу суму на чотири роки.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.