Плем’я у лісах Амазонки отримало доступ до супутникового інтернету Starlink

Джерело: The New York Times

Народ марубо, що мешкає в лісах Амазонки вздовж бразильської річки Ітуї, отримав доступ до супутникового інтернету Starlink Ілона Маска.

Як розповіли у виданні, донедавна бразильське плем’я, яке живе в спільних хатинах, не мало доступу до мережі. І лише у 2022 році після запуску Starlink місцеві жителі отримали можливість на високій швидкості переглядати вебсторінки, реєструватися у соцмережах та дивитися потокове відео.

Проте зараз старійшини спільноти скаржаться, що члени племені стали залежними від соціальних мереж та сайтів з порнографією.

“Усі були щасливі, коли з’явився швидкісний інтернет “, — розповіла 73-річна членкиня племені Цайнама Марубо.

Однак, за її словами, поява супутникової мережі зробила народ “ледачим”.

“Зараз все стало ще гірше. Молодь розлінилась через інтернет, бо хоче жити як білі люди”, — пояснила вона.

Тим часом батько трьох дітей Кайпа вдячний за освітні переваги доступу до швидкісного інтернету. Утім, він також стурбований відеоіграми від першої особи, в які почали грати його діти. На думку чоловіка, існує ризик, що вони почнуть наслідувати побачене на екрані.

Занепокоєний змінами й 40-річний лідер племені Еноке Марубо.

“Це настільки змінило розпорядок дня, що стало згубним. У нашому селі, якщо ти не полюєш, не рибалиш і не вирощуєш овочі чи фрукти, то не їси. Але все ж, думаю, що інтернет принесе нам набагато більше користі, аніж шкоди. Принаймні, поки що”, — наголосив він.

Зазначається, що народ марубо не може жити без інтернету, адже завдяки сучасним технологіям є можливість набагато швидше звернутися по допомогу в разі надзвичайних ситуацій.

За даними видання, раніше місцеві мешканці користувалися аматорським радіо, сигнал якого поширювався між кількома селами, перш ніж дістатися до цивілізації. Наприклад, тепер за допомогою гелікоптерів можна набагато швидше рятувати людей, укушених отруйними зміями.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.