По всій Україні триває масштабна ремонтна кампанія на енергооб’єктах – Міненерго
Джерело: Микола Колісник в етері телемарафону
Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Наразі ситуація в енергосистемі стабільна, енергетики працюють 24/7, проводячи ремонтно-відновлювальні роботи на пошкоджених об’єктах.
Наша енергосистема, попри все, залишається цілісною, безпечною і надійною у постачанні електричної енергії. Звісно, кожна атака має свої наслідки, але українська енергосистема на сьогодні показала, що внаслідок професіоналізму енергетиків та взаємодії з міжнародними партнерами ми розв’язуємо питання відновлення, зокрема використовуючи отримане додаткове обладнання, – зазначив Колісник.
Заступник міністра наголосив, що українська енергосистема продовжує відновлюватись після масованих російських атак, які відбулись як у минулому році, так і на початку 2025 року.
Зауважимо, раніше директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попередив, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
- Нині нестача критично важливих ракет для систем ППО в Україні перешкоджає здатності Києва захищати критично важливу інфраструктуру від російських ударів, повідомляє Інститут вивчення Війни.
- Наразі працюють усі дев’ять блоків атомних електростанцій, підконтрольних Україні. Це сталося після того, як Енергоатом вивів з планово-попереджувального ремонту ще один енергоблок АЕС на 11 днів раніше запланованого терміну.
- Конфедерація фінської промисловості розпочала збір пожертв на енергетичне обладнання та техніку для України. Міністерство внутрішніх справ Фінляндії організовує збір, доставку та транспортні витрати.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.
Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.
У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.