Побиття військового у Смілі: ще двом співучасникам обрали запобіжні заходи
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Ще двом особам, підозрюваним у хуліганських діях щодо військового у Смілі, обрано запобіжні заходи – цілодобовий домашній арешт.
Також головному підозрюваному вручили нову підозру: вимагання, хуліганство, незаконне зберігання зброї та наркотиків (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 296, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 309 КК України).
Що передувало?
Військовий зі Сміли Анатолій Гончаренко у соцмережі опублікував допис про розшук автівки на іноземних номерах. Як зазначив Гончаренко, водій автівки спричинив аварійну ситуацію з його батьками і мав з ними конфлікт через це.
Власником авто виявився місцевий кримінальний авторитет Вадим Долотенко. Він розшукав Гончаренка, побив його і змусив просити вибачення на камеру.
Резонанс викликало те, що місцеві поліціянти одразу не зреагували на інцидент. Справу розпочали лише після обурення громадськості.
В Міністерстві внутрішніх справ України прокоментували інцидент. Клименко назвав ситуацію “ганебною” наголосивши, що ніхто і ніколи не має права принижувати ветеранів.
Все, що відбулось, отримає належну і жорстку реакцію правоохоронців. Вже розпочато кримінальне провадження. Всі факти будуть встановлені, – повідомив міністр.
Клименко додав, що вже отримав від глави Нацполіції дані про перші результати та початок службової перевірки щодо дії місцевих правоохоронців.
Щодня Україна протистоїть жорстокому ворогу завдяки хоробрості наших Сил оборони та безпеки, всіх наших воїнів. І кожен з воїнів, всі наші люди заслуговують на повагу та верховенство права. Так і має бути, – резюмував міністр.
Раніше поліціянти затримали 28-річного підозрюваного у побитті ветерана у Смілі. Порушено кримінальне провадження за чотирма статтями. Згодом йому обрали запобіжний захід – тримання під вартою.
- Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.