Подружжя з Німеччини під час суду зізналося у вбивстві двох українок

Джерело: SWR

У Німеччині подружжя із Зандхаузена під час суду в Мангеймі зізналося у вбивстві двох українок у березні 2024 року. 43-річний чоловік і 45-річна жінка постануть перед судом за обвинуваченням у вбивстві та викраденні неповнолітньої дитини. За даними прокуратури, мотивом злочину було нездійснене бажання мати спільну дочку.

Тіла загиблих виявили поблизу Гоккенгайма та Бад-Шенборна. Спершу на березі Рейну знайшли тіло 27-річної українки. Жінка проживала разом із п’ятитижневою дочкою та матір’ю в будинку для біженців. Пошуки немовляти та бабусі привели слідчих до другого тіла – 51-річної жінки, яку знайшли через два тижні в озері поблизу Бад-Шенборна.

43-річний чоловік у суді зізнався, що вбив обох жінок гумовим молотком, а знаряддя злочину викинув у річку Рейн. Він пояснив, що на момент скоєння злочину перебував у стані важкої амфетамінової залежності, але самих дій пояснити не зміг.

“Я не можу зрозуміти, як я міг зробити щось подібне. Я чекаю свого справедливого покарання. Я вважаю себе огидним”, – заявив обвинувачений у суді.

За версією слідства, викрадення немовляти було спланованим. Жінка з пари вступила до месенджерної групи підтримки українських біженців, де познайомилася зі своєю майбутньою жертвою.

Прокуратура стверджує, що подружжя дало жінкам заспокійливі препарати, після чого вбило бабусю дитини, а згодом і її матір, забравши відтак немовля. Нині дитина перебуває в Україні під опікою своєї тітки, яка стала співпозивачем у справі. Усиновлення ще не завершене, а раніше дитина жила в прийомній сім’ї.

Суд у Мангеймі призначив дев’ять днів слухань. Вирок у справі очікують 21 лютого.

Служба оборонної розвідки та безпеки Латвії (MIDD) попередила громадян про можливу присутність російських шпигунів і диверсантів у країні та оприлюднила поради, як їх розпізнати.

У Тернополі 15 травня відбувся міський фестиваль “Вишиванка – код нації 2025”. Учасники дефілювали в Українському домі, продемонструвавши десятки вишиванок – від старовинних до сучасних.

Головна редакторка та співзасновниця The Kyiv Independent Ольга Руденко відмовилася від участі в Oslo Freedom Forum після того, як організатор заходу різко зреагував на її зауваження щодо великої кількості російських спікерів, натомість відсутності українських.

Країна НАТО Естонія звинуватила російський військовий літак у порушенні її повітряного простору. 

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.