Показники материнської смертності досягли найвищого рівня за останні 20 років

Джерело: Sky News

Велике британське дослідження засвідчило, що кількість жінок, які помирають під час вагітності або невдовзі після неї, зросла до найвищого рівня за 20 років.

До того ж, зазначають, що найбільше постраждали темношкірі жінки та жінки із бідних регіонів.

Згідно з дослідженням, проведеним Національним відділом перинатальної епідеміології Оксфордського відділу охорони здоров’я, у темношкірих жінок шанси померти втричі більші, ніж у білих.

Проте дослідження показало, що рівень материнської смертності серед темношкірих жінок трохи знизився з часу останнього опитування.

Згідно з дослідженням, тромбози та тромбоемболії, або тромби у венах, були основною причиною смерті. За ними йдуть COVID-19, хвороби серця та хвороби, пов’язані з психічним здоров’ям.

За словами авторів дослідження, рівень смертності зріс до рівня, якого не було з 2003-2005 років.

Директорка Національного відділу перинатальної епідеміології та керівниця звітності про материнство MBRRACE-UK професорка Меріан Найт вказала на “чіткі приклади систем материнства”.

“Забезпечення здоров’я до вагітності, включно з вирішенням таких захворювань, як надмірна вага або ожиріння, а також важливі дії для досягнення більш інклюзивного та персоналізованого догляду, мають бути терміново пріоритетними”.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.