У США невідомі БПЛА «активізувалися» поблизу секретних військових баз – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Невідомі БпЛА останнім часом “активізувалися” у США поблизу секретних військових баз. За даними видання, їх помітили біля штаб-квартири ЦРУ в Ленглі, а також ядерного полігону в Неваді.

Попри те, що інцидент з дронами трапився у 2023 році, Вашингтон і досі не знає, хто несе за це відповідальність.

Протягом 17 днів військова база Ленглі у Вірджинії стала свідком “роїв” таємничих безпілотників, котрі справді спантеличили Пентагон та військове керівництво. Генерал ВПС США Марк Келлі, занепокоєний ситуацією, особисто перевірив наявність цих літальних апаратів, які, як повідомляється, з’являлися після заходу сонця та прямували незрозумілою траєкторією.

Дрони, що мали довжину близько 6 метрів і літали на висоті до 1,2 км, виявилися здатними швидко переміщатися, залишаючи після себе звуки, схожі на роботу газонокосарок. Їхній маршрут проходив через Чесапікську затоку, прямував у бік Норфолка, штат Вірджинія, де розташована одна з найбільших військово-морських баз США.

Протягом 17 днів дрони прибували у сутінках, злітали і поверталися назад. Деякі з них світили маленькими вогниками, що робило їх схожими на сузір’я, яке рухалося в нічному небі, або на науково-фантастичний фільм, – сказав Келлі в книзі “Близькі контакти в Ленглі”. Їх також було майже неможливо відстежити, вони зникали щоночі, попри величезну кількість ресурсів, задіяних для їх упіймання.

Своєю чергою, генерал Глен ВанГерк, на той час командувач Північного командування Збройних сил США і Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки, зауважив, що безпілотники роками помічали довкола оборонних об’єктів. Однак, дрони над Ленглі, за його словами, не були схожі на жодні інциденти у минуому.

Спостереження за безпілотниками викликали занепокоєння не лише у військових, а й у посадовців національної безпеки, котрі підозрюють факт іноземного шпигунства. Фактично, частина експертів вважає, що дрони можуть бути частиною операцій Росії або Китаю.

У результаті цих інцидентів відбулися численні наради у Білому домі, під час яких представники різних відомств, включно з Міністерством оборони та ФБР, обговорювали способи реагування на дану загрозу. Однак, з огляду на федеральні закони, військові не можуть збивати дрони, якщо вони не становлять безпосередньої загрози.

Посадовці Ленглі закликали кораблі ВМС США і берегової охорони стежити за безпілотниками, проте безрезультатно. Вони були набагато менші за військові літаки і не завжди з’являлися на радарах. Військовослужбовцям довелося перекалібрувати свої радіолокаційні системи, які були налаштовані на ігнорування всього, що нагадувало птахів.

Аналітики з’ясували, що менші квадрокоптери не використовували звичайний діапазон частот, доступний для готових комерційних дронів – ще один доказ того, що оператори дронів не були аматорами.

23 грудня дрони здійснили свій останній візит.

Це не проблема завтрашнього дня, це проблема сьогоднішнього дня, – сказав Том Карако, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, аналітичного центру з питань національної безпеки у Вашингтоні. – Це не проблема десь там – це проблема десь там, десь тут і скрізь, – додав він.

Цього місяця американські офіційні особи підтвердили, що поблизу військово-повітряної бази Едвардс, на північ від Лос-Анджелеса, також помітили нові рої безпілотників.

На тлі цих подій, генерал Келлі зазначив, що такі ситуації потребують термінового вирішення, і зауважив, що те, що сталося над Ленглі, є серйозною загрозою для національної безпеки.

Американські посадовці досі не змогли встановити, хто керував безпілотниками та з якою метою.

Вдень 9 січня російські окупанти скинули щонайменше два КАБи на Херсон. Є руйнування та постраждалі.

На окупованій території Луганської області рівень самогубств серед російських військових один із найвищих. Найбільша кількість випадків трапляється в так званій “ДНР”.

Президент США Джо Байден має намір запровадити нові санкції проти Росії до офіційного завершення своїх повноважень.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) готується до неформальної зустрічі навесні для обговорення шляхів відновлення офіційних переговорів щодо кіпрської проблеми. Туреччина, однак, виступає за створення двох держав на етнічно розділеному острові.

Папа Римський Франциск призначив першу жінку на керівну посаду в одному з великих ватиканських відомств. Італійська монахиня Сімона Брамбілла була обрана префектом департаменту, який відповідає за всі католицькі релігійні ордени.