Поки жителі Гази шукають їжу та воду, ХАМАС має все необхідне – NYT

Джерело: The New York Times

ХАМАС витратив не один рік на накопичення необхідного пального, продовольства та медикаментів, а також боєприпасів і зброї в тунелях, прокладених під сектором Гази.

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що запаси практично всіх предметів першої необхідності в Газі скорочуються, угруповання ХАМАС в обложеному анклаві “дуже добре забезпечене”.

За словами арабських та західних посадовців, заяви Ізраїлю про те, що ХАМАС накопичував запаси вкрай необхідних продуктів харчування і пального, мають під собою підставу. Зокрема вони стверджують, що ХАМАС витратив роки на будівництво десятків кілометрів тунелів, де бойовики угруповання накопичили практично все необхідне для тривалої боротьби.

Зазначається, що у ХАМАСу є сотні тисяч галонів пального для транспортних засобів і ракет. Також у терористів є схованки з боєприпасами, вибухівкою та матеріалами для їх виготовлення. Крім того, є запаси їжі, води та медикаментів.

Високопоставлений ліванський посадовець зазначив, що ХАМАС, чисельність якого, за оцінками, становить від 35 000 до 40 000, має достатньо запасів для продовження бойових дій впродовж трьох-чотирьох місяців без поповнення запасів.

Один із чотирьох звільнених ізраїльських заручників розповів, що група забезпечувала полонених ліками, шампунем та засобами жіночої гігієни.

Разом з цим, жителі Гази переживають гуманітарну катастрофу та змушені задовольнятися тією невеликою кількістю їжі та води, яку вони добувають.

Відповідаючи на запитання про ситуацію, підполковник Джонатан Конрікус, офіційний представник ізраїльської армії, сказав, що в разі, якщо жителі Гази або організація Об’єднаних Націй потребують пального, вони мають отримати його від ХАМАСу.

“У ХАМАСу є пальне, але у нього інші пріоритети – забезпечення вентиляції і подачі повітря для тунельної системи, для запуску ракет, управління і контролю”, – пояснив він.

Водночас, за словами арабських та західних офіційних осіб, з огляду на те, що в Газу починає надходити лише невелика частина допомоги, ХАМАС, видається, не поповнює свої запаси.

“Утім, вони дуже обережні у використанні того, що у них є, тому що вони планують користуватися цим протягом тривалого періоду часу”, – заявив Самір Гхаттас, єгипетський стратегічний аналітик.

Це, серед іншого, стосується й їжі. Так, 85-річна Йохевед Ліфшиц, звільнена заручниця, розповіла, що в полоні вона їла ту саму їжу, яку бойовики ХАМАСe їдять щодня: лаваш з двома видами сиру та огірком.

Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.

Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.

Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.