Покинула навчання заради кар’єри: легенда тенісу Біллі Джин Кінг отримала диплом у 82 роки
Джерело: The Guardian
Біллі Джин Кінг у 82 роки завершила навчання в університеті, до якого вступила ще у 1960-х роках. Колишня перша ракетка світу та одна з найвідоміших тенісисток в історії отримала диплом бакалавра з історії в Каліфорнійському державному університеті, Лос-Анджелес.
Кінг залишила навчання у 1964 році, оскільки хотіла зосередитися на професійній кар’єрі. За кілька років вона стала першою ракеткою світу, а за свою кар’єру виграла 39 титулів на турнірах Великого шолома. Також спортсменка отримала Президентську медаль Свободи та Золоту медаль Конгресу США. Водночас вона багато років публічно виступала за гендерну рівність і рівну оплату праці у спорті.
Минулого року Кінг повернулася до навчання, щоб завершити здобуття ступеня, який розпочала понад 60 років тому. Диплом вона отримала під час церемонії вручення у понеділок.
“Для мене велика честь бути тут як частина вашого випуску, – сказала Кінг під час виступу перед випускниками. – Так, любі, лише 61 рік!”
Тенісистка також згадала своє дитинство та родину. За її словами, вона виросла в родині робітничого класу: її батько працював пожежником, а мати була домогосподаркою.
“Як і багато моїх однокурсників, я стала першою людиною у своїй родині, яка закінчила університет. Як і багато хто з вас”, – сказала Кінг.
Спортсменка пояснила, що свого часу обрала саме цей університет через підхід тренера Скотті Дідса. Він тренував чоловіків і жінок разом, що на той час було незвичним.
“Їхній підхід до перемог у тенісі був революційним для того часу. Навіть сьогодні більшість університетських тенісних команд першого та другого дивізіонів не тренують чоловіків і жінок разом. Скотті та Джонсон усе робили правильно й робили більше для своїх спортсменів”, – сказала Кінг про Дідса та тренерку Джоан Джонсон.

Фото: АР
Під час навчання Кінг уже досягала успіхів у професійному спорті. У 18 років вона разом із Карен Ханце виграла парний турнір на Вімблдоні. На той момент її партнерці було 17 років, і вони стали наймолодшим дуетом, який перемагав на турнірі.
Кінг також розповіла, що ще в дитинстві вирішила присвятити себе боротьбі з дискримінацією. За її словами, це сталося у 12 років, коли вона помітила, що майже всі люди в тенісних клубах, де вона тренувалася, були білими.
“Я запитала себе: а де всі інші? Відтоді я присвятила своє життя рівності та інклюзивності для всіх. Теніс став моєю платформою, але моєю мрією була рівність – зробити світ кращим”, – сказала вона.
Жінка також додала: “Ми ніколи не зрозуміємо, що таке інклюзивність, якщо самі не були виключені”.
У 1973 році Кінг заснувала Women’s Tennis Association та домоглася рівних призових для чоловіків і жінок на US Open. Того ж року вона перемогла Боббі Ріггс у матчі “Битва статей”, який пізніше став основою для однойменного фільму за участю Емми Стоун та Стіва Карелла.
Наприкінці виступу Кінг звернулася до випускників із короткою порадою: “Радійте життю. Не бійтеся. І творіть історію”.
- Американський актор, бодибілдер і колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер отримав почесний докторський ступінь від Університету Ольстера в Белфасті (Північна Ірландія).
Під час обміну 5 червня з російського полону повернули залізничника Донецької залізниці Євгена Реброва.
У Лос-Анджелесі вбили 81-річного актора Джеймса Генді, відомого за ролями у фільмах “Топ Ґан: Меверік” та “Джуманджі”.
У п’ятницю, 5 червня, російські окупанти атакували автозаправний комплекс (АЗК) мережі OKKO в селі Посад-Покровське Херсонської області.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо планує обговорити з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання фінансової компенсації за обладнання, передане Україні.
У Солом’янському районі Києва внаслідок ДТП загинули двоє поліціянтів – Дмитро Бондарчук та Денис Будченко. На момент аварії обоє були при виконанні службових обов’язків.