Поліціянти ліквідували схему незаконного перетину державного кордону

Джерело: Нацполіція України

Правоохоронці ліквідували схему незаконного перетину державного кордону України чоловіками призивного віку.

Поліціянти встановили групу осіб, які надавали фальшиві документи та консультували чоловіків призивного віку для незаконного перетину кордону.

Однією зі схем було виготовлення підроблених свідоцтв про народження неповнолітніх дітей, адже наявність у чоловіка трьох і більше дітей, які не досягли 18 річного віку, дають йому право безперешкодного виїзду за межі України.

За свої “послуги” зловмисники просили до 10 000 доларів.

До складу групи входили киянин, який займався пошуком і інструктажем “клієнтів” серед тих, хто підлягає мобілізації, і мешканець Львівської області, роль якого полягала у виготовленні фальшивих документів та організації супроводу ухилянтів через державний кордон.

Одного фігуранта затримали за оперативного супроводу ГУ Служби безпеки України в м. Києві та Київській області в серпні цього року.

У жовтні в результаті проведених оперативно-розшукових заходів слідчі Нацполіції затримати і другого організатора злочинної схеми.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.