Politico: Урсула фон дер Ляєн може втратити посаду голови Єврокомісії через поступки Орбану

Джерело: Politico

Влітку наступного року Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, ризикує втратити посаду голови Єврокомісії, якщо піде на поступки прем’єру Угорщини Віктору Орбану, аби розблокувати рішення стосовно фінансування допомоги України.

Угорщина та її лідер довгий час були скалкою в ЄС, і цей тиждень обіцяє стати важливим для цих відносин.

14 та 15 грудня лідери ЄС зустрічаються, щоб обговорити низку питань — членство України в ЄС, довгостроковий бюджет блоку, міграцію — у яких Угорщина може спричинити серйозні зриви.

Але перед цим Європейська комісія має намір дозволити Угорщині отримати доступ до мільярдів коштів ЄС, що були заморожені Брюсселем через занепокоєння стосовно незалежності судової системи країни.

Читайте також: Через позицію Орбана щодо України у ЄС назріває політична криза – Politico

І попри те, що поступка Орбану зараз може полегшити ситуацію найближчим часом, вона може підірвати ЄС у довгостроковій перспективі. Дозволити Орбану добитися свого також викликало б обурення Європейського парламенту перед виборами в ЄС наступного року та подальшою зміною провідних посад у ЄС, зокрема президентки Комісії Урсули фон дер Ляєн. Офіційно вона поки що про бажання піти на другий термін не оголошувала.

Влітку наступного року відбудуться вибори до Європарламенту.

Раніше міністр закордонних і європейських справ Люксембургу Ксавʼє Бетель розкритикував Угорщину через її позицію щодо членства України у Європейському Союзі.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.