Politico: Урсула фон дер Ляєн може втратити посаду голови Єврокомісії через поступки Орбану

Джерело: Politico

Влітку наступного року Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, ризикує втратити посаду голови Єврокомісії, якщо піде на поступки прем’єру Угорщини Віктору Орбану, аби розблокувати рішення стосовно фінансування допомоги України.

Угорщина та її лідер довгий час були скалкою в ЄС, і цей тиждень обіцяє стати важливим для цих відносин.

14 та 15 грудня лідери ЄС зустрічаються, щоб обговорити низку питань — членство України в ЄС, довгостроковий бюджет блоку, міграцію — у яких Угорщина може спричинити серйозні зриви.

Але перед цим Європейська комісія має намір дозволити Угорщині отримати доступ до мільярдів коштів ЄС, що були заморожені Брюсселем через занепокоєння стосовно незалежності судової системи країни.

Читайте також: Через позицію Орбана щодо України у ЄС назріває політична криза – Politico

І попри те, що поступка Орбану зараз може полегшити ситуацію найближчим часом, вона може підірвати ЄС у довгостроковій перспективі. Дозволити Орбану добитися свого також викликало б обурення Європейського парламенту перед виборами в ЄС наступного року та подальшою зміною провідних посад у ЄС, зокрема президентки Комісії Урсули фон дер Ляєн. Офіційно вона поки що про бажання піти на другий термін не оголошувала.

Влітку наступного року відбудуться вибори до Європарламенту.

Раніше міністр закордонних і європейських справ Люксембургу Ксавʼє Бетель розкритикував Угорщину через її позицію щодо членства України у Європейському Союзі.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.