Політика Хав’єра Мілея забезпечила падіння інфляції в Аргентині нижче 2% вперше з 2020 року

Джерело: Financial Times

Уперше за п’ять років щомісячний рівень інфляції в Аргентині впав нижче 2%. Аналітики відзначили показник, як значне досягнення президента Хав’єра Мілея, котрий веде боротьбу з галопуючим зростанням цін.

Так, споживчі ціни у травні зросли на 1,5% проти квітня, повідомило національне статистичне агентство. У квітні зростання становило 2,8%, тоді як у грудні 2023 року – 25,5%, коли Мілєй лише обійняв посаду. Втім, поки що річна інфляція становить 43,5%, залишаючись однією з найвищих у світі.

Нині результат посилює позиції Мілея напередодні проміжних виборів у жовтні. Зниження інфляції стало несподіваною перемогою глави держави після того, як він скасував жорстке валютне регулювання – один з основних елементів його антикризової політики.

Зокрема у квітні у межах домовленості з МВФ на $20 млрд, Мілей відмовився від фіксованого валютного курсу, що різко зміцнив песо в реальному вимірі. Це допомагало стримувати зростання цін, але водночас не дозволяло центробанку накопичувати валютні резерви. З 14 квітня песо перейшло у вільне плавання.

Аби залучити більше валюти на ринок, у країні тимчасово надали податкові пільги сільськогосподарським експортерам. Рішення підтримало курс песо, одначе, аналітики попередили, що під час виборчої кампанії він може знову послабитися.

Зауважується, що масштабна економія бюджету та дерегуляція стабілізували економіку Аргентини – за прогнозами МВФ, у 2025 році економіка зросте на 5,5% після рецесії.

Разом з тим, економісти попереджають, що зростання економіки зупинилося через слабку продуктивність і низькі інвестиції. Інвестори занепокоєні політикою уряду щодо валюти та резервів.

Мілею не вдалося суттєво поповнити валютні резерви центробанку. МВФ переніс термін досягнення цільового показника поповнення резервів на $4,5 млрд з 13 червня на липень.

Він також відмовляється купувати долари шляхом емісії песо, позаяк не хоче збільшувати грошову масу і знецінювати песо, що знову може викликати інфляцію.

Також Мілей продовжує використовувати резерви для втручання на ринку ф’ючерсів на песо, попри те, що МВФ дозволяє це лише у межах виключення.

Раніше адвокати подали до кримінального суду позови про шахрайство проти президента Хавʼєра Мілея за просування криптовалюти LIBRA у своїх соцмережах, внаслідок чого інвестори втратили майже $4,6 млрд.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.