Польща формує нову дивізію для розміщення поблизу білоруського кордону

Джерело: Міноборони Польщі

У місті Колно пройшла церемонія відкриття військової частини, яка стала першим підрозділом нової дивізії Легіонів.

Першим підрозділом новоствореного угруповання став моторизований батальйон. На посаду командувача піхотної дивізії призначили бригадного генерала Норберта Івановського.

Відомо, що нова дивізія буде розташовуватися на території чотирьох воєводств: Підляському, Мазовецькому, Вармінсько-Мазурському та Куявсько-Поморському.

Досі немає точної інформації, яким чином озброять новосформований батальйон, проте під час заходу на постері можна було помітити БТР Rosomak з баштою ZSSW-30. За планами польського уряду, нова піхотна дивізія матиме на озброєнні танки M1 Abrams та K2.

Водночас артилерійська бригада, яка входитиме у нову дивізію, повинна отримати 155-мм південнокорейські САУ K9 і польські САУ Krab. Очікується, що чисельність особового складу нової дивізії сягатиме 30 тисяч бійців.

Компанія  «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media. 

На лівому березі Києва скасували екстрені відключення електроенергії.

У Кропивницькому надзвичайники врятували пару борсуків, які потрапили у закинутий колодязь. Обох вже випустили на природу.

США можуть перенаправити постачання природного газу на інші ринки, якщо Європейський Союз не пом’якшить правила щодо скорочення викидів метану. Про це заявив міністр енергетики США Кріс Райт.

Регіональне управління Сил територіальної оборони “Південь” повідомило, що українські захисники встановили синьо-жовтий прапор на Кінбурнській косі.