Польща конфіскувала шини для літаків Boeing, що прямували до Росії
Джерело: Reuters
19 травня польська митниця вилучила 5 тонн підсанкційних шин для літаків Boeing, котрі мали пройти транзитом через Білорусь до Росії.
Зауважується, що шини задекларували у документах як продукцію для легкових авто та автобусів, проте, вже під час перевірки з’ясувалося, що вони призначені для цивільних літаків Boeing. Відправником вантажу вказана іспанська компанія, а отримувачем — компанія з Азербайджану.
Польська сторона конфіскувала весь підсанкційний товар.
Постачання запчастин для російської авіації заборонено західними санкціями, запровадженими після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Boeing і Airbus у 2022 році зупинили обслуговування та технічну підтримку літаків у Росії.
Російська цивільна авіація стала частіше зіштовхуватися з технічними проблемами після того, як західні санкції відрізали її від обслуговування лайнерів та постачання оригінальних запчастин. Щоб підтримувати літаки у робочому стані, росавіація роздала авіакомпаніям сертифікати розробників авіатехніки. Це дозволило перевізникам самостійно проводити ремонт суден, після чого вони почали розбирати деякі літаки на комплектуючі для обслуговування іншої частини свого парку.
Також повідомляється, що з весни 2022 російські авіакомпанії вимагають від персоналу не вносити дефекти техніки в бортові журнали, внаслідок чого літаки часто літають несправними. Окрім того, стало відомо, що пілоти “Аэрофлотf” почали відключати гальма, які відмовили, через неможливість їх замінити.
Втім, Росія продовжує імпортувати іноземні літаки, порушуючи санкції США та ЄС. З початку 2024 року до країни ввезли щонайменше 28 повітряних суден, включно з пасажирськими Bombardier, Airbus і Boeing.
- Літаки російських авіакомпаній, що залишилися без технічного обслуговування через західні санкції, введені за повномасштабне вторгнення в Україну, продовжують ламатися під час польоту. Зокрема 2 грудня борт Airbus А321 “Аэрофлота”, що летів із Санкт-Петербурга до Москви, запросив аварійну посадку в аеропорту Шереметьєво. Рішення про екстрене приземлення було прийняте через відмову лівого двигуна.
- За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- У Держдепі США повідомили, чи надходив їм запит від Білого дому щодо скасування певних санкцій проти Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.