«Польща – наш друг, разом ми боремося з Росією», – український воїн з польським корінням

Джерело: PEKHNO

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

“Вітаю вас із України! Хочу нагадати про те, що йде війна. І що зараз ми дуже потребуємо допомоги, допомоги друзів, на яких завжди можна покластися. І це поляки. Все дуже просто: ми разом боремося і разом воюємо”, – сказав Савицький.

Він наголосив, що без допомоги Польщі було б складно і Україна не змогла б перемагати там, де ми зараз перемагаємо.

“Польща – це наш друг, це наш брат. Так, у нас важка спільна історія, так, таке було. Але разом, зараз ми боремося з Росією. А всі ж чудово розуміють: якщо Росію ми тут не зупинимо, то вона піде далі і у Польщі буде те, що зараз в Україні. І ця важка спільна історія нас зобов’язує до дій, до певних дій. Ми просто її повинні пам’ятати і йти далі до нашої спільної перемоги”, – наголосив “Скрипаль”.

Скрін відео

На відео він пов’язав два прапори: український і польський, та наголосив “так само пов’язані долі наших двох народів”.

“Я є українцем з польським корінням і хочу вам, мої дорогі друзі, сказати: все, що відбувається на кордоні, – це лише політика. Але нам разом з вами потрібно перемогти нашого ворога. Ми обов’язково переможемо. Слава Україні! Jeszcze Polska nie zginęła!”

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.