Польща подовжує контроль на кордоні зі Словаччиною через занепокоєння щодо мігрантів

Джерело: Reuters

У Польщі продовжили тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною до 22 листопада, очевидно, у відповідь на спроби нелегальних мігрантів потрапити зі словацької території.

За даними уряду Словаччини, опублікованими в жовтні, кількість мігрантів, які прибувають до Словаччини, в основному з Близького Сходу та Афганістану, зросла в 11 разів до майже 40 000 осіб цього року.

Прикордонний контроль продовжується на період з 3 листопада 2023 року до 22 листопада 2023 року, – мовиться у постанові Міністерства внутрішніх справ Польщі.

Тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною ввели 4 жовтня, тоді рішення у Варшаві пояснили “серйозною загрозою нелегальної імміграції на польсько-словацькій ділянці державного кордону”. Згодом захід продовжили до 2 листопада.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Згідно з постановою, кордон можна перетинати через вісім автомобільних, три залізничні та одинадцять пішохідних переходів.

В агентстві нагадали, що у вересні Німеччина також запровадила перевірки на кордонах зі своїми сусідами, оскільки країни зіштовхуються зі зростанням нелегальної міграції, тоді як ЄС укладає нову міграційну угоду, яка перегляне правила поводження з нелегально прибулими.

Чиновники США заявили європейським союзникам, що вони хочуть, щоб ті продовжували купувати зброю американського виробництва.

СБУ та Нацполіція затримали в Одесі російського агента, який на замовлення ФСБ виготовляв саморобні вибухові пристрої (СВП) для терактів в Україні. Одну з таких вибухівок використали проти українських правоохоронців у місті Біляївка 23 березня цього року.

Правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві ексзаступника мера Камʼянського та колишнього депутата партії “Батьківщина” Олександра Плахотніка. За даними слідства, мотивом вбивства став неповернений борг.

Білий дім готує оцінку вартості контролю над Гренландією, що є найбільш конкретною спробою реалізувати намір Трампа придбати цей данський острів, за словами джерел, обізнаних з питанням.

Майк Волц – радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки – разом зі своєю командою використовували незахищену електронну пошту Gmail для урядового спілкування.