Польща подовжує контроль на кордоні зі Словаччиною через занепокоєння щодо мігрантів
Джерело: Reuters
У Польщі продовжили тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною до 22 листопада, очевидно, у відповідь на спроби нелегальних мігрантів потрапити зі словацької території.
За даними уряду Словаччини, опублікованими в жовтні, кількість мігрантів, які прибувають до Словаччини, в основному з Близького Сходу та Афганістану, зросла в 11 разів до майже 40 000 осіб цього року.
Прикордонний контроль продовжується на період з 3 листопада 2023 року до 22 листопада 2023 року, – мовиться у постанові Міністерства внутрішніх справ Польщі.
Тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною ввели 4 жовтня, тоді рішення у Варшаві пояснили “серйозною загрозою нелегальної імміграції на польсько-словацькій ділянці державного кордону”. Згодом захід продовжили до 2 листопада.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
Згідно з постановою, кордон можна перетинати через вісім автомобільних, три залізничні та одинадцять пішохідних переходів.
В агентстві нагадали, що у вересні Німеччина також запровадила перевірки на кордонах зі своїми сусідами, оскільки країни зіштовхуються зі зростанням нелегальної міграції, тоді як ЄС укладає нову міграційну угоду, яка перегляне правила поводження з нелегально прибулими.
- Глава Італії припустила, що “певна легальна міграція” не є вирішенням демографічної кризи на континенті.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року.
- Упродовж багатьох років РФ застосовує різні інструменти проти західних країн. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
- Агентство ООН у справах біженців переживає один із найскладніших моментів у своїй більш ніж 70-річній історії, оскільки рекордна кількість переміщень збігається з нестачею фінансування та “недалекоглядною” увагою до прикордонного контролю, заявив очільник агентства.
Компанія Paramount погодилася виплатити президенту США Дональду Трампу 16 мільйонів доларів для врегулювання позову щодо редагування інтерв’ю в програмі CBS News “60 хвилин”.
Ексголову окупаційної адміністрації Луганська Маноліса Пілавова ліквідувала Служба безпеки України. Колаборант загинув унаслідок підриву вибухівки.
П’ять броньованих машин “Козак” отримали нове призначення – завдяки підтримці компанії Метінвест їх модернізували до рівня повноцінних командно-штабних машин. Тепер ця техніка вже служить на передовій.
У кількох комунах Франції запровадили заборону на вживання водопровідної води після того, як в ній виявили хімікати, які можуть спричинити рак, імунну дисфункцію та репродуктивні проблеми.
На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої Херсонщини повернули групу дітей, повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.