Польща проведе найбільший військовий парад з часів холодної війни

Джерело: Reuters

У вівторок, 15 серпня, у Варшаві пройде найбільший військовий парад Польщі з часів холодної війни, оскільки країна-член НАТО демонструє свою військову силу, що, як сподівається уряд, стане посланням для Росії.

“Цей парад відрізнятиметься від попередніх; ми зможемо побачити, як просувається процес модернізації техніки Війська Польського”, – заявив у неділю міністр оборони Маріуш Блащак.

У параді до Дня Збройних сил, який відбудеться до 103-ї річниці перемоги Польщі над Радянським Союзом у Варшавській битві, столицею пройдуть 2000 солдатів з Польщі та інших країн НАТО у супроводі 200 одиниць військової техніки та 92 літаків.

Техніка, що виставлятиметься, включатиме придбані у США танки M1A1 Abrams, південнокорейські танки K2 і самохідні гаубиці K9, а також ракетні установки HIMARS і системи ППО Patriot.

Також візьмуть участь бойові машини піхоти “Борсук” польського виробництва та бронетранспортери “Росомак”.

Польська націоналістична партія “Право і справедливість” (PiS), яка перебуває при владі з 2015 року, каже, що парад продемонструє, як вона відновлює армію після років нестачі інвестицій за часів попередньої адміністрації. Партія пообіцяла подвоїти чисельність армії та витратити близько 4% валового внутрішнього продукту (ВВП) на оборону цього року.

Проте опозиційні законодавці кажуть, що уряд використовує військових для власної політичної вигоди.

“Використання Війська Польського для передвиборчої агітації є ганьбою для PiS… Ні політизації армії!”, — написав у соцмережах депутат від найбільшої опозиційної партії ліберальної Громадянської платформи (PO) Міхал Щерба.

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити на стаціонарний комп’ютер у своєму офісі в Пентагоні месенджер Signal, що додало чергової хвилі до суперечки щодо використання ним зашифрованого месенджера.

Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.

Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, однак вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.

У М’янмі кількість загиблих унаслідок землетрусу, що стався 28 березня, зросла до 3763 осіб.