Польща розглядає можливість збиття російських ракет над Україною

Джерело: BBC News
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава розглядає пропозицію України збивати російські ракети, що прямують у бік території Польщі, поки вони ще знаходяться в українському повітряному просторі.
Цю пропозицію включили до угоди про спільну оборону між двома країнами, підписаної під час нещодавнього візиту президента Володимира Зеленського до Варшави.
“На даному етапі це ідея. У нашій угоді сказано, що ми дослідимо цю ідею”, — сказав Сікорський.
За його словами, деякі російські ракети, випущені з району Санкт-Петербурга по цілях поблизу Львова, перетнули Білорусь і увійшли в повітряний простір Польщі приблизно на 40 секунд, перш ніж повернутись до цілей в Україні.
Сікорський зазначив, що це короткий час для реакції Польщі. Проте, теоретично ця пропозиція охоплюватиме будь-які ракети, що пролітають через західну частину України в напрямку Польщі.
“Ми прифронтова держава і російські ракети порушують наш повітряний простір. Наша дилема полягає в наступному. Якщо ми збиваємо їх лише тоді, коли вони входять у наш повітряний простір, уламки становлять загрозу нашим громадянам і нашому майну”, – сказав Сікорський.
Раніше цього тижня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Каміш заявив, що Варшава проконсультується зі своїми союзниками по НАТО та заручиться їх згодою, перш ніж намагатися збити будь-які російські ракети.
“Якщо таке рішення буде, то воно може бути тільки союзницьким. Це ніколи не буде індивідуальним рішенням. Ключовою є думка Сполучених Штатів, які досить скептично налаштовані в цьому питанні, тому Польща однозначно не прийме таке рішення самостійно”, – сказав Косіняк-Камиш.
Зауважимо, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Польща надала Україні 44 пакети зброї та боєприпасів, у тому числі понад 250 танків, винищувачів МіГ-29, бойових вертольотів, артилерійських систем і переносних ракетних комплексів ППО вартістю понад 4 мільярди євро.
- У Польщі набирають добровольців до новоствореного Українського легіону. Кілька тисяч людей вже виявили бажання приєднатися, повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
- Західний військовий альянс оголосив, що нова база протиповітряної оборони США на півночі Польщі, призначена для виявлення та перехоплення атак балістичних ракет як частина ширшого протиракетного щита НАТО, готова до місії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.