Польща відкриє новий пункт пропуску з Україною «Нижанковичі-Мальховичі»

Джерело: interfax-Україна

Вже до кінця 2024 року Польща має намір забезпечити повноцінну роботу пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховичі” на кордоні з Україною у Львівській області, поінформував голова польської Ради з питань співробітництва з Україною Павел Коваль.

Зазначається, що цьогоріч відкриють відремонтований прикордонний перехід у Нижанковичах. Нині ж прискорено роботи із закупівлі обладнання.

Ми робимо все можливе, щоб перехід був відкритий до кінця року, — наголосив Коваль.

Відповідно до українсько-польських домовленостей, наразі тут діє тимчасове місце перетину кордону, де можуть слідувати тільки порожні вантажні транспортні засоби вагою понад 7,5 тонни.

З відкриттям, на пункті пропуску здійснюватиметься спільний контроль, а контрольні служби Польщі та України перебуватимуть на території Польщі.

Як зауважив речник ДПСУ Андрій Демченко, розшириться і категорія транспортних засобів, які зможуть тут перетинати кордон, тоді як пішохідний рух за цим напрямком не передбачається.

Водночас відкриють додаткові можливості з торгівлі не лише через Нижанковичі, а також і через ПП “Корчова-Краківець”.

У відкритому зверненні до міжнародної спільноти низка відомих діячів культури та громадянського суспільства заявили про “цілеспрямовану операцію зі знищення ідентичності” тисяч українських дітей, котрих Росія примусово депортувала з окупованих територій.

Міністерка культури Росії Ольга Любимова прибула до Північної Кореї у складі делегації зі 125 осіб, зокрема артистів, і заявила, що культурна співпраця між Москвою і Пхеньяном досягла “безпрецедентного рівня”.

У 2025 році сума внесків на рахунки Коаліції спроможностей з розмінування України (DMCC) вже досягла 93 млн євро, повідомили під час 14-ї зустрічі робочої групи держав-учасниць Коаліції, що відбулась у Рейк’явіку (Ісландія).

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України допустили безпілотний наземний комплекс PROTECTOR із запасом ходу на 400 км. 

Росія офіційно денонсувала угоду зі Швецією, котра передбачала оперативне інформування про ядерні аварії та регулярний обмін даними щодо атомних об’єктів. Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін.