Польща забезпечить логістичну підтримку миротворчої операції в Україні

Джерело: PolskieRadio

Польща може запропонувати у майбутній миротворчій операції для стабілізації ситуації в Україні дуже широкий перелік компетенцій, передовсім пов’язаних із базуванням військ, які можуть забезпечити ці гарантії, повідомив начальник Генерального штабу Війська Польського Вєслав Кукула.

20 березня у Лондоні обговорили різні варіанти стабілізаційної операції. Кукула зазначив, що операція буде багатоваріантною. Остаточний вигляд майбутньої місії залежатиме від того, як пройдуть і завершаться переговори щодо припинення війни РФ проти України.

Польща братиме ту участь, яку вже було задекларовано політично. Тобто, ми не будемо залучати наших солдатів до операції на території України, але ми враховуємо той факт, що здійснити таку операцію неможливо без участі Польщі з огляду на наше політичне розташування. Бо ми межуємо з Україною, і саме з Польщі до України прокладена найбільш зручна дорожня мережа, мережа комунікацій та логістичних шляхів, — пояснив він.

Дискусія відбулася в межах зустрічі представників європейських армій. Її анонсував минулого тижня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Військові обговорювали, як посилити військовий потенціал Європи та підтримати українську армію.

Варшава пропонує в майбутній операції для України логістичну підтримку.

Дуже широкий перелік компетенцій, передовсім пов’язаних із базуванням військ, які можуть забезпечити ці гарантії. Їх логістичне забезпечення, а також надання тренувальної інфраструктури для навчання українських військ чи також утримання в готовності сил, які забезпечуватимуть цю стабілізацію та мир.

Тоді як деякі країни вже висловили готовність направити війська в Україну. Зокрема про це заявили Франція, Велика Британія, Туреччина, Швейцарія та Португалія.

Додамо, Велика Британія активізує зусилля зі створення міжнародної коаліції, яка гарантуватиме безпеку України після завершення бойових дій. Мова про розміщення європейських військових підрозділів, а також про захист повітряного та морського простору країни.

Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.

Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії  Кіра Стармера.

У середу, 28 травня, під час загальної аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані Папа Лев XIV закликав зупинити війну в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 27 травня. З початку доби відбулося 166 бойових зіткнень.

27 травня МЗС Литви викликало представника посольства Росії у Вільнюсі та вручило йому ноту протесту через воєнні злочини, які чинить російська армія в Україні.

Висловлювання президента США Дональда Трампа про психічний стан глави РФ Володимира Путіна викликало резонанс у західних медіа. “З ним щось сталося. Він зовсім збожеволів!” — написав глава Білого дому у Truth Social, коментуючи черговий масований обстріл України, коли Росія випустила понад 900 ударних дронів, 65 крилатих і дев’ять балістичних ракет протягом трьох днів поспіль.

Міжнародний олімпійський комітет офіційно заявив, що російські спортивні команди, включно з національною збірною з хокею, не зможуть взяти участь у зимових Олімпійських іграх-2026 в Італії. Рішення є частиною санкційних заходів, запроваджених після початку повномасштабної війни Росії проти України.