Польща забезпечить логістичну підтримку миротворчої операції в Україні
Джерело: PolskieRadio
Польща може запропонувати у майбутній миротворчій операції для стабілізації ситуації в Україні дуже широкий перелік компетенцій, передовсім пов’язаних із базуванням військ, які можуть забезпечити ці гарантії, повідомив начальник Генерального штабу Війська Польського Вєслав Кукула.
20 березня у Лондоні обговорили різні варіанти стабілізаційної операції. Кукула зазначив, що операція буде багатоваріантною. Остаточний вигляд майбутньої місії залежатиме від того, як пройдуть і завершаться переговори щодо припинення війни РФ проти України.
Польща братиме ту участь, яку вже було задекларовано політично. Тобто, ми не будемо залучати наших солдатів до операції на території України, але ми враховуємо той факт, що здійснити таку операцію неможливо без участі Польщі з огляду на наше політичне розташування. Бо ми межуємо з Україною, і саме з Польщі до України прокладена найбільш зручна дорожня мережа, мережа комунікацій та логістичних шляхів, — пояснив він.
Дискусія відбулася в межах зустрічі представників європейських армій. Її анонсував минулого тижня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Військові обговорювали, як посилити військовий потенціал Європи та підтримати українську армію.
Варшава пропонує в майбутній операції для України логістичну підтримку.
Дуже широкий перелік компетенцій, передовсім пов’язаних із базуванням військ, які можуть забезпечити ці гарантії. Їх логістичне забезпечення, а також надання тренувальної інфраструктури для навчання українських військ чи також утримання в готовності сил, які забезпечуватимуть цю стабілізацію та мир.
Тоді як деякі країни вже висловили готовність направити війська в Україну. Зокрема про це заявили Франція, Велика Британія, Туреччина, Швейцарія та Португалія.
Додамо, Велика Британія активізує зусилля зі створення міжнародної коаліції, яка гарантуватиме безпеку України після завершення бойових дій. Мова про розміщення європейських військових підрозділів, а також про захист повітряного та морського простору країни.
Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.