Польські далекобійники зупинять акцію протесту

Джерело: Reuters

Польські далекобійники, які з листопада блокували деякі пункти пропуску на кордоні з Україною, досягли згоди з урядом щодо “певних умов” і зупинять свій протест у середу, 17 січня.

“Це не кінець, але протест буде зупинено. Ми погодили певні умови, ми дамо час уряду попрацювати, оскільки це новий уряд”, – сказав Томаш Борковскі з Комітету захисту транспортників і роботодавців транспорту. 

Міністерство інфраструктури Польщі організувало у вівторок, 16 січня, пресконференцію, під час якої має бути підписано угоду.

Нагадаємо, що в суботу, 6 січня, о 21:00 завершилася акція протесту польських фермерів перед пунктом пропуску “Медика – Шегині”, і рух вантажівок відновлено.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.