Польські хірурги реконструювали понівечене через обстріли обличчя мешканки Миколаївщини

Джерело: Нова Польща

Польські хірурги відновили обличчя мешканки Миколаївщини. Жінка зазнала важких травм внаслідок обстрілів міста російською армією. Нині операцію назвали найкращою у світі.

Операцію, яку польські хірурги зробили українці з Миколаївської області, визнано найкращою реконструктивною операцією 2023 року у світі.

Двоє польських професорів, Адам Мацєєвський та Лукаш Краковчик з Онкологічного центру в Ґлівіцах, відновили обличчя 24-річній Аліні Цой.

Під час російського бомбардування їй відірвало частину шиї, язика, зубів, а також всю щелепу, підборіддя і рот. Аліна закрила двох синів власним тілом, — зазначили у повідомленні.

Роботу польських хірургів високо оцінили всі члени Американського товариства реконструктивної мікрохірургії.

Зауважимо, головні військові хірурги-травматологи зі Служби оборонної медицини та Королівського центру оборонної медицини поділилися своїми навичками з українським медичним персоналом. Шістьох лікарів країни навчатимуть у Ньюкаслі техніці травматології та реконструктивної хірургії.

Також важливо нагадати, що з перших днів повномасштабного вторгнення РФ, польські лікарі прямували на допомогу Україні, рятуючи військових на передовій. Польський лікар, який працював на лінії фронту, поділився своїм досвідом з журналістами враженнями.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.