Польські перевізники блокують три пункти пропуску на кордоні з Україною – Мінінфраструктури
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Станом на 7 листопада польські перевізники продовжують блокувати три пункти пропуску: “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.
Наразі українська сторона не отримала офіційних вимог від польських перевізників.
У відомстві зазначили, що позиція України однозначна: блокування кордону шкодить інтересам обох країн і створює ризики для функціонування ініціативи “Шляхи солідарності”.
“Перебуваємо у постійній комунікації з нашим посольством у Польщі, Міністерством інфраструктури Польщі, Єврокомісією та українськими перевізниками й прикордонними службами, щоб вирішити ситуацію. Станом на сьогодні офіційних вимог від польських перевізників не передано жодному представнику української сторони”, – повідомили у Мінінфраструктури.
А також додали, що з інформації, яка доступна з повідомлень медіа та соцмереж, серед вимог: скасування транспортного безвізу – тобто повернення до системи дозволів на вантажні перевезення, окремі смуги та окремі черги для вантажівок з номерами ЄС та порожніх, доступ до системи “Шлях”.
“За наявності офіційної та аргументованої позиції з боку польських партнерів ми відкриті до конструктивного діалогу. Для нас важливо, щоб інтереси перевізників обох країн були враховані. Хочемо запевнити перевізників та експортерів: команда цілодобово працює над пошуком рішень, щоб якомога швидше розблокувати пункти пропуску”, – резюмували у відомстві.
- У Польщі вимагають, аби Україна відкликала позов до Світової організації торгівлі через заборону імпорту агропродукції.
- Міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний у вівторок, 26 вересня, після зустрічі з міністрами Словаччини, Угорщини та Польщі заявив, що Європейська комісія повинна перевірити “гуманітарні коридори” українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.
- Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна підготувала транзитні коридори, аби Україна мала можливість вивозити своє зерно. Водночас Варшава залишить в силі рішення щодо заборони експорту.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.
Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром.
22 грудня представники Національної скаутської організації “Пласт” урочисто передали Президенту України Володимиру Зеленському Вифлеємський вогонь миру. Цей символічний вогонь, запалений у місці народження Ісуса Христа, традиційно передається напередодні Різдва як знак добра, підтримки та єдності.
22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.