Польські слідчі здійснюють другий візит в Україну, щоб зібрати докази злочинів РФ
Джерело: RMF24
Польські прокурори та поліціянти в рамках міжнародної співпраці у складі слідчої групи вдруге вирушили до України, щоб допомогти зібрати та захистити докази російських воєнних злочинів за допомогою 3D-сканерів.
Вони провели огляд пошкоджених місць, таких як лікарні, школи, дитячі садки, поліцейські відділки та житлові будинки у Сумській та Чернігівській областях.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну така спільна слідча група була створена в Україні, Польщі та Литві.
В наступні місяці до команди приєдналися Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, Латвія, Естонія, Словаччина та Румунія.
У березні 2023 року сторони підписали угоду про співпрацю та координацію з Міністерством юстиції США.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ідентифіковано більш ніж 232 тисячі воєнних злочинців та зрадників.
- ООН спільно з МВС проведуть дослідження щодо впливу війни на стан з організованою злочинністю в Україні.
- Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.