Польські слідчі здійснюють другий візит в Україну, щоб зібрати докази злочинів РФ

Джерело: RMF24

Польські прокурори та поліціянти в рамках міжнародної співпраці у складі слідчої групи вдруге вирушили до України, щоб допомогти зібрати та захистити докази російських воєнних злочинів за допомогою 3D-сканерів.

Вони провели огляд пошкоджених місць, таких як лікарні, школи, дитячі садки, поліцейські відділки та житлові будинки у Сумській та Чернігівській областях.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну така спільна слідча група була створена в Україні, Польщі та Литві.

В наступні місяці до команди приєдналися Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, Латвія, Естонія, Словаччина та Румунія. 

У березні 2023 року сторони підписали угоду про співпрацю та координацію з  Міністерством юстиції США.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.