Польський генерал запропонував депортувати українських чоловіків з Європи: що кажуть в МЗС

Джерело: onet.pl

Польський генерал Вальдемар Скшипчак висловив ідею депортації українських чоловіків з Європи. МЗС Польщі, своєю чергою переконаний, що це питання має бути розв’язано на рівні всіх країн ЄС.

Вальдемар Скшипчак, колишній командувач Сухопутних військ, вніс пропозицію про полегшення роботи адміністрації президента Зеленського стосовно українських чоловіків, які перебувають у Польщі.

“Це має бути ініціатива для урядів у Варшаві, Парижі, Празі та де б вони не були. Ці уряди мають допомогти Києву депортувати їх”, – вважає він.

МЗС Польщі відреагувало, що розуміє складність ситуації з призовом українців, що перебувають за кордоном.

“Щодо питань призову українців, які перебувають за кордоном, у тому числі на території Польщі, ми усвідомлюємо поточну ситуацію та проблеми, які вона створює для української сторони”, – йдеться в заяві МЗС Польщі на запит видання. – Оптимальним рішенням було б врегулювати ці питання на європейському рівні”, – додають посадовці.

За інформацією з МВС Польщі, жодних заходів на сьогодні у цьому напрямку не проводиться.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.