Законопроєкт про мобілізацію: можуть вилучати особистий транспорт на користь ЗСУ

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

Народний депутат Ярослав Железняк наголосив, що в новому законопроєкті про мобілізацію є пункт про вилучення особистих транспортних засобів і обмеження їх використання.

“Звичайно може це мова йде про невеликий перелік транспорту (тут бачу і трактори, сх та будівельна техніка попадає), але виглядає недуже. Шановний бізнес, зверніть увагу. Особливо логістика, будівництво та агропромисловість”, – написав нардеп.

В тексті законопроєкту зазначено, що військово-транспортний обов’язок установлюється з метою задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації…, а також на громадян – власників транспортних засобів.

В законопроєкті зазначено, що норми вилучення техніки на період мобілізації та у воєнний час визначається Кабміном.

А повернення транспортних засобів власнику планують здійснювати протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

Нагадаємо, що 30 січня Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що на сьогодні зарано оцінювати рекрутинг. На його думку, варто повернути мобілізаційним заходам ті рамки, в яких працювали раніше.
  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.

Сьогодні, 18 травня, набув чинності оновлений закон про мобілізацію – відтак чоловіки призовного віку мають оновити свої персональні дані протягом 60 діб, зокрема через застосунок “Резерв+”.

Станом на 11:30 18 травня на Харківському напрямку російські загарбники не припиняють спроб прорвати оборону українських військ.

У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.

З початку 2024 року в Україні заблокували 600 сайтів, на яких розміщувались ресурси нелегальних онлайн-казино.

Станом на 11 годину 18 травня 150 тисяч громадян України вже успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”. Ще сотні тисяч запитів – у черзі.