Польський міністр оцінив, коли на кордоні зникнуть черги з вантажівками

Джерело: RMF

Ситуація на розблокованих пунктах пропуску на польсько-українському кордоні повинна стабілізуватися найближчими днями, вважає міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак. На його переконання, черги мають зникнути через декілька днів.

Міністр сказав таке після укладання угоди з перевізниками у розмові телефоном з віцепрем’єр-міністром України Олександром Кубраковим. Він наголосив, що від виконання вимог мітингувальників українською стороною залежить можливість відновлення акції протесту до 1 березня.

Польський міністр заявив, що він вживе всіх можливих заходів, щоб виконати вимоги польських перевізників до 1 березня.

Клімчак також вказав, що Україна пішла назустріч Польщі, скасувавши електронну чергу для порожніх фур польської реєстрації, що повертаються з України, та продовживши термін перебування польських вантажівок на території України з 20 до 60 днів.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.